WORD do czasu dojrzałości kojarzy się w większości wypadków tylko z edytorem tekstu. Dopiero gdy zaczniemy przygodę z prawem jazdy, rozpoczynamy kształtować ten skrót jako Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. WORDu nienawidzą bodajże wszyscy, którzy mieli szansę zdawać sprawdzian na prawo jazdy. Egzamin sam w sobie jest wybitnie stresujący, a na domiar tego fakt, że nie jest on tani, jeszcze znacznie bardziej denerwuje wszystkich kandydatów. Wszyscy się bodaj zgadzają co do tego, iż najtrudniejszym momentem jest podejście do samochodu i przywitanie się z egzaminatorem.

Zwięzłe uregulowanie formalności i rozpoczynamy egzamin na prawo jazdy. Odpalamy silnik, dłonie nam się trzęsą jak nigdy. Jest to niezmiernie wymyślne, ponieważ jakkolwiek na kursie wszystko szło nam wybitnie łatwo. Oprócz tego egzaminatorzy wydają się wyłącznie wyczekiwać na potknięcie kandydata, tak jakby czerpali przyjemność z odwlekania w czasie marzeń o prawie jazdy.

Wiele osób popełnia łatwe podstawowe błędy – przy ruszaniu gaśnie im silnik, nie mogą wyrobić się na łuku. O własnym aucie fantazjuje dużo osób. Jest to niemniej jednak względnie kosztowna inwestycja. Po pierwsze trzeba zrobić Kurs kwalifikacji wstępnej Częstochowa, które jest dość kosztowne. Gdy już mamy prawo jazdy, jesteśmy w stanie już spokojnie zakupić pojazd. Kupno, nawet używanego auta to jednakże też dosyć kolosalny wydatek. Do tego wszystkiego dochodzi ubezpieczenie oraz wydatki utrzymania (paliwo, naprawy itp.).

Jak wobec tego widać, zakup pojazdu wiąże się z dużymi kosztami. Oprócz nich, ma okazję zdarzyć się taka sytuacja, iż uzyskamy mandat, za złamanie któregoś z rozporządzeń ruchu drogowego. Pojedynczy mandat może nas kosztować kilkaset złotych Gorzej, jeśli utracimy prawo jazdy. Może tak się zdarzyć, kiedy przekroczymy liczbę dozwolonych punktów karnych, bądź policja uzna, że stanowimy nadmiernie znaczące niebezpieczeństwo na drodze. Gdy zostanie nam odebrany dokument powinniśmy na nowo wystąpić o uzyskanie prawa jazdy, czyli, innymi słowy, musimy dodatkowy raz przystąpić do egzaminu. Wystarczy jednakże jeździć zgodnie z prawem, a nie powinniśmy posiadać takich problemów.