Pizzę można otrzymać w lokalu gastronomicznym takim jak restauracja bądź pizzeria. W menu podane są propozycje podania pizzy nawet w dwudziestu smakach. Klient ma do wyboru całą gamę rozmaitych składników, w pewnych sytuacjach całkowicie odmiennych. To sprawia że można spróbować coś różnego a co może posmakować.

Każda pizzeria czy również restauracja ma własny unikatowy przepis na pizzę którego nie może zdradzić. Ta receptura właśnie sprawia że pizza ma swój nadzwyczajny smak i przyciąga klientów na degustacje. Jest to pizza w głównej mierze świeża, robiona od razu po przyjęciu zamówienia. Zanim się upiecze oraz zostanie podana może minąć kilka minut. Lokal gastronomiczny zazwyczaj jest wyposażony we wszystko co potrzebne do pieczenia pizzy. Wybór składników, towary do ciasta, czy też dobrej jakości piec to podstawa aktywności.

Prócz możliwości zjedzenia gorącej oraz smakowitej pizzy na miejscu wolno ją także złożyć zamówienie na na wynos – taką opcję wolno wybrać w wielu miastach, również w Bielsku, na przykład decydując się na pizza bielsko. W takiej sytuacji z restauracji wyrusza kierowca oraz dowozi ją na umówione miejsce. Ludzie nadzwyczaj z przyjemnością zamawiają do domu jak też do pracy bowiem taki typ obiadu niezmiernie im smakuje. W restauracji pizza podawana jest także w różnych rozmiarach bo to zależy ile osób nadchodzi na degustację. Nieraz w promocji można ją dostać mniejszą, większą jak też tańszą, co zależy od okazji.