Tapety od lat są bardzo chętnie używane do wykończenia ścian w domach i mieszkaniach. Pomimo tego że propozycja ich jest niezwykle szeroka, to jednak sporo osób nie przekonanych było do końca do takiej opcji. Dużym przełomem stało się pojawienie na rynku fototapet. Nagle zaczęło się okazywać, że w stosunkowo niewielkiej cenie można na ścianie nakleić praktycznie wszystko, co tylko się zechce – czy jakieś zdjęcie czy motyw z katalogu, czy coś przysłanego przez siebie. I tak właśnie tak fototapety przebojem wdarły się do naszych domów i mieszkań, i zaczęły się cieszyć bardzo dużą popularnością.

Największa ich zaleta była już wspominana – dają nieograniczone w zasadzie możliwości wyboru jeśli chodzi o wzornictwo, i można je idealnie dopasować do własnych oczekiwań. Kupując fototapetę poza wzorem można wybrać jej wymiary i typ materiału, a w niejednym przypadku będzie również możliwość podesłania swojego zdjęcia. Następną istotną zaletą jest duża różnorodność możliwych podkładów. Fototapety 3d drukuje się obecnie na papierze wysokiej jakości, w wielu przypadkach jest on dodatkowo powleczony powłokami odpornymi na działanie wody.

Przez to nie tylko można kłaść tapety w salonach, ale także łazienkach oraz kuchniach. Wspomnieć jeszcze należy o samym klejeniu fototapet. Przy zamówieniu otrzymuje się w komplecie odpowiednią ilość kleju i szczegółową instrukcję. Tym sposobem po odpowiednim przygotowaniu ścian można taką tapetę nakleić samemu, bez potrzeby zamawiania do tego specjalistów i płacenia za ich usługi.