Grają o starsi oraz młodsi. Sport to przede wszystkim przyjemność, i tak właśnie powinniśmy do niego podchodzić. Jednak co zrobić kiedy nie mamy gigantycznej kondycji i nie mamy ochoty na długie maratony czy treningi na siłowni. Jest sport, jaki łączy w sobie przyjemność sportu i nie wymaga morderczych treningów. Nie należy w żadnym razie biegać i zmagać się z własnymi słabościami aby uprawiać sport. Takim sportem imponującym dla każdego jest gra w golfa.

Będzie to sport dla każdego, bez granic wiekowych. W golfa grają nawet dzieci, jednakowoż i starsi. Na polu golfowym można już dzisiaj spotkać nie tylko gwiazdy filmowe. Pół golfowych powstaje coraz więcej i sa coraz bardziej dostępne. Chociaż ciągle dominuje przekonanie, że gra w golfa to sport dla snobów. Nic bardziej mylnego. Rzeczywiście, jak każdy sport wymaga poświęceń, jednakowoż i nakładu finansowego. Kije do gry w golfa nie są tanie.

Jednak w żadnym razie nie trzeba kupować tych z górnej pułki. Wystarczy zaopatrzyć się w standardowe kije, wykupić wstęp i już wolno grać. Jak najbardziej, należałoby wcześniej wziąć parę lekcji u instruktora oraz odwiedzić punkt sprzedaży sklepy golfowe. Zasady gry w golfa są równie istotne jak zasady gry w koszykówkę czy piłkę nożną. Sport to zdrowie, każdy o tym świetnie wie. A wybór jest ogromny. Nie tylko bieg czy jazda na rowerze. Jednakże również gra w golfa może przynieść ogrom radości.

Golf jest dzisiaj sportem dla każdego, chociaż ma on swoją klasę i wdzięk. Na ogół zawody golfowe te są rozłożone na parę kategorii wiekowych, wobec tego grać mogą dzieci oraz dorośli. Kobiety rywalizować będą tylko i wyłącznie z kobietami, a mężczyźni z mężczyznami. W zdrowym ciele, zdrowy duch – jak mówi przysłowie. Właśnie dlatego nawet jeśli nie czujemy się na silach, nie musimy startować od razu w maratonie, golf jest kapitalnym sportem dla zaawansowanych sportowców, jak i początkujących laików. Łączy on przyjemność sportu jednakowoż i relaksu. Nie potrzebuje morderczych treningów oraz gigantycznej kondycji. Golf to sport który cieszy się dużą popularnością. Sportowców amatorów uprawiających golf można już spotkać nieomalże wszędzie.