Czy kawa jest zdrowa? Czy kawa powoduje jakieś efekty uboczne? W tej sprawie zdania bywają podzielone, jednakowoż pewne jest, że nie aktywuje ona poważnych schorzeń. Jedno co udaje się zatwierdzić naukowcom w wynikach badań to to, że, u osób pijących kawę życie dłużej płynie ponieważ ryzyko wcześniejszego opuszczenia tego pięknego świata jest średnio o 10% niższe. To jeden z w najwyższym stopniu kultowych napojów na globie – dzienne spożycie kawy na świecie sięga 3 miliardów filiżanek oraz wykazuje stałą tendencję wzrostową. Kawa od setek lat jest na ogół użytkowaną używką. Czy jej zaklasyfikowanie jako narkotyk, – jest słuszne? Używka to substancja o niedużych atutach kalorycznych, jaka wywiera silnie pobudzający wpływ na organizm. Czy kawa wpisuje się w ten schemat? Po części, ta masowo produkowana, przetwarzana oraz sprzedawana w marketach – tak. Ta oddawana zaawansowanej obróbce technologicznej, zubożona w substancje aktywne, zanieczyszczona pestycydami – nie powinna być łączona z żadnymi właściwościami zdrowotnymi.
Niemniej jednak kawa ekologiczna to zupełnie inna jakość – aromatyczna, pełna kosztownych substancji aktywnych, o bardzo przydatnym wpływie na zdrowie oraz samopoczucie. Kawa pobudza układ nerwowy, wspomaga pamięć oraz koncentrację, wspomaga utrzymać bystrość umysłu. Znosi przemęczenie psychiczne oraz fizyczne, rozbudza, delikatnie podnosi ciśnienie krwi oraz poszerza naczynia krwionośne. Dopisując dotlenieniu organizmu ludzkiego, kawa dodaje energii na długo, tworząc najsmaczniejszy oraz najzdrowszy napój energetyczny. Korzyści uzdrawiające z picia kawy to temat wielu badań naukowych. Kawa pochodząca z ekologicznych upraw, a wobec tego porywającej jakości, to bardzo efektywny środek leczniczy, profilaktyczny oraz dekorujący. Zawartość kwasów organicznych oraz antyutleniaczy sprzyja porywającej kondycji skóry oraz włosów, właśnie dlatego kup już teraz JURA S80. Skóra pełna blasku o poranku? Tak, wystarczy sięgnąć po filiżankę kawy.
Kawa oraz jej wpływ na organizm to szereg właściwości prozdrowotnych. Najważniejszą jest spowalnianie procesu starzenia oraz ograniczanie procesów zapalnych oraz nowotworowych. A to wszystko to właśnie dzięki gigantycznej zawartości antyutleniaczy. Niemniej jednak jeszcze raz należałoby przypomnieć – w głównej mierze kawa ekologiczna jest wartościowym napojem.