Filmy mają w sobie jakiś wyjątkowy czar, jaki uwodzi już pokolenia. Chociaż jednakże wiele jest filmów odpowiednich, to jednak w oczy rzucają się różnice miedzy produkcjami z pojedynczych krajów. W największym stopniu komercyjne jest kino amerykańskie. Na sztukę stawia poniekąd kino europejskie, które pozostaje niezależne i woli poniekąd niskobudżetowe produkcje. Na ich tle zupełnie inaczej prezentuje się kino azjatyckie.

Podczas kiedy kino chińskie stawia raczej na sztuki walki, to wszelkie indyjskie produkcje mienia się odcieniami tęczy, uwodzą swoimi zapachami i dźwiękami. Indie zasłynęły już ze swojej filmowej fabryki, Bollywood, jaka co roku wypuszcza dziesiątki filmów. Do typowo indyjskich produkcji, które zdobyły uznanie na całym świecie kategoryzuje się m. in. film Od czasu do czasu słońce, nieraz deszcz. W dużej mierze to właśnie fascynacja Bollywood przyciąga do Indii coraz większe rzesze turystów.

Jednak kraj ma również inne znaki oraz symbole rozpoznawcze. Przede wszystkim indyjskie wywodzi się białe mauzoleum Tadż Mahal lub także wschodnie systemy filozoficzne – wypróbuj JasnowidzAmala.PL – Indie Podróż. Każdy z krajów świata ma jakiś swój znak rozpoznawczy, jaki odróżnia go od innych. Kontrasty szczególnie widoczne są między krajami, które położone s,a na innych kontynentach. Z europejskiego punktu widzenia niezwykle egzotyczne wydają się Indie, które przyciągają coraz większą liczbę oczarowanych nimi turystów. Od razu w oczy rzuca się bogactwo indyjskich barw.

Wybitnie wymowna jest także typowo indyjska kuchnia, która przesiąknięta jest zapachem korzennych przypraw. Indie to jednak nie wyłącznie raj dla zmysłów. To także kraj, którego historia oraz kultura sięgają daleko w przeszłość. Indyjska kultura jest uznawana za jedną z najstarszych na świecie, a szczególnie legendarne i cenione są jej systemy filozoficzne i medytacyjne, głównie buddyzm oraz poglądy niektórych nowoczesnych guru, jak chociażby Osho. Dały się im już uwieść miliony ludzi ze świata Zachodu, których rozczarowała nowoczesność. Teraźniejsze Indie zasłynęły w związku z tym jako kraj licznych środowisk medytacyjnych w których siebie szukają co roku miliony ludzi.