Jednym z tych nakryć głowy, które obecnie cieszą się ogromną popularność jest kaszkiet. Jego historia zaczęła się w XIV – wiecznej Wielkiej Brytanii. Wówczas noszenie kaszkietów było obowiązkowe. Dzisiaj chętnie sięgają po to nakrycie głowy zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jest ono odpowiednie dla osób lubiących bawić się modą, które nie boją się przyciągania spojrzeń innych. Kaszkiet ożywi każdą – zarówno formalną, jak i sportową – stylizację. W sprzedaży dostępne są modele wykonane z różnych tkanin. Zobaczmy, jakie materiały decydują się dzisiaj wykorzystywać producenci kaszkietów.

Na jaki kaszkiet zdecydować się latem?

Każdy, kogo interesuje letni kaszkiet powinien pamiętać, że do świetnie sprawdzających się tkanin zalicza się:

  • len;

  • bawełna.

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że producenci tych nakryć głowy bardzo chętnie wykorzystują te materiały. Len to tkanina, która jest niezwykle lekka, miękka, a jednocześnie gładka. Sprawdza się nawet w najbardziej upalne dni, zapewniając przyjemny chłód. Z uwagi na to, że dobrze wchłania wilgoć, nie odczujemy potu na głowie. Z kolei bawełna to tkanina uniwersalna, która – w zależności od ilości warstw – sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Kaszkiety letnie wykonane są z cienkiej bawełny, która dobrze wchłania wilgoć i nie podnosi temperatury ciała.

Jakie kaszkiet będzie odpowiedni zimą?

Zima to czas, kiedy zależy nam nie tylko na doskonałym wyglądzie, ale również cieple. Dlatego kaszkiet lniany nie jest najlepszym wyborem. Jeśli nie chcemy zmarznąć, warto wybrać ten wykonany z wełny bądź tweedu. Sprawdzi się też bawełna, ale zdecydowanie grubsza niż ta, która wykorzystywana jest latem. Wełna jest nie tylko ciepła, ale bardzo dobrze radzi sobie również z odprowadzaniem wilgoci. Nie bez powodu wykorzystywana jest od wieków. Wykonane z wełny kaszkiety są niezwykle trwałe. Decydując się na ich zakup, można być pewnym, że w idealnym stanie posłużą naprawdę długo. Warto pamiętać, że obecnie wykorzystywane są różne rodzaje wełny, które nieco różnią się między sobą.