Jakakolwiek młoda mama zdaje sobie sprawę z tego, że pokój dziecinny musi być w głównej mierze funkcjonalny. Musi w nim znaleźć swoje miejsce łóżeczko dziecięce, szafka na ubranka, na sprzęt kosmetyczne, a w późniejszym okresie półka na zabawki i książeczki. Czy warto kupować drogie meble do dziecinnego pokoju? We wczesnych latach własnego życia, dziecko wybitnie szybko wyrasta ze wszystkiego. Tak jak ubranka, buciki, tak i meble niezwykle ekspresowo stają nazbyt małe i nie funkcjonalne. Dla dwulatka, młodzieżowe biurko jest nazbyt duże, ale maleńki stolik z fotelikiem staną się w krótkim czasie za małe, za ciasne.

W następstwie tego powinniśmy się rozejrzeć, gdzie nabędziemy funkcjonalne a jednocześnie tanie meble do pokoju dziecinnego, żeby za parę miesięcy nie żałować wydatku na drogie meble. Internetowe sklepy oferują cykl rozwiązań dla dzieci – wynajdziemy nawet meble, które są w stanie wspólnie z dzieckiem dojrzewać do pewnego okresu. Jest to perfekcyjne rozwiązanie, bo nie musimy myśleć o zakupie innowacyjnych mebelków co rok, czy co dwa. Kupno tanich mebli do pokoju, które wystarczą maluchowi na cztery, pięć lat, wydaje się opcjonalnym wyjściem.

Gdy nasze dziecko ma kilkanaście lat, staje się coraz bardziej samodzielne, podejmuje własne decyzje, pragnie mieć także swój własny kąt w mieszkaniu, lecz oczywiście urządzony odpowiednio do jego potrzeb. Umeblowanie młodzieżowego pokoju to jakby pierwszy krok ku dorosłości, młody człowiek musi sobie tak zaplanować wyposażenie, by mieć kąt do nauki oraz do wypoczynku. Z reguły, młodzieżowe meble spełniają dużo akcesoryjnych funkcji – stają się tablicami na różne naklejane informacje, na postery, plakaty, zdjęcia, a to pociąga za sobą ich powolne niszczenie.

Skutkiem tego nie warto kupować nastolatkowi mebli drogich – pierwsze, FurnitureForYou będą wystarczające, w perspektywie paru lat i tak będziemy posiadać ich wymianę na nowatorskie. Tanie meble nie oznaczają oczywiście kiepskiej jakości. Niższe ceny nie wynikają ze złej jakości, lecz z dużej konkurencji. Po wejściu do sklepów internetowych zobaczymy, jak znacząca jest rozpiętość cen pomiędzy tymi samymi artykułami. Także dotyczy to mebli, gdzie różnica w cenie zakupu ma prawo wynosić nawet paręset złotych.