Drukarki laserowe są wydajniejsze od standardowych drukarek atramentowych. Jakość wydrukowanych za ich pomocą witryn także jest dobra. Jednakże cały czas gigantycznym kosztem pozostaje zakup oryginalnych tonerów wyprodukowanych przez producenta drukarki. Kiedy tak właściwie decydujemy się na zakup drukarki laserowej bierzemy więc pod uwagę jakość oprzyrządowania i koszty eksploatacji. Niezmiernie w wielu przypadkach decydujemy się również na zakup tonerów alternatywnych zamiast o wiele droższych oryginalnych wkładów. Kiedy drukujemy na potrzeby własne, jesteśmy nawet gotowi przymknąć oko na gorszą jakość wydruków. Spośród wielu dostępnych na rynku zastępników perfekcyjne są tonery zamienne fabrycznie pionierskie oraz tonery remanufakturowane.

Jeszcze tańsza propozycja to toner do hp m15a. Jednakowo jak toner remanufakturowany, używa on puste oryginalne kasety, jednak części nie są w nich wymieniane. Producent jedynie je czyści a toner napełnia potrzebnym proszkiem. Przygotowanie takiego tonera jest o dużo tańsze, niemniej jednak jakość także jest stosownie gorsza.

Drukarki laserowe są z pewnością bardziej wydajne aniżeli drukarki atramentowe, jednak zakup tonera to dość znaczny wydatek. Kupując nowiutką drukarkę, należałoby zapoznać się z jej parametrami i opiniami na jej temat a też wybadać w jakich cenach są oryginalne tonery wytwarzane do interesującego nas typu i modelu drukarki laserowej.

Porządnym rozwiązaniem jest także zdecydowanie się na zakup tonera alternatywnego. Jego cena jest zdecydowanie niższa. Jeśli nie przeszkadza nam ewentualna gorsza jakość wydruków należałoby zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są tonery zamienne fabrycznie oryginalne oraz remanufakturowane w wersji pełnej i ekonomicznej. Jednakże zdecydowanie natańszym rozwiążaniem jest regeneracja. Polega ona właściwie na tym samym co produkcja tonerów zamiennych remanufakturowanych. W oryginalnej, pustej kasecie wymienia się tylko te elementy, które zużyły się w czasie eksploatacji. Następnie pojemnik napełnia się odpowiednim proszkiem. Przy regeneracji stosowana jest jednakże dostarczona przez klienta pusta kaseta.