Profesjonalne turnusy rehabilitacji w Odessie mają miejsce w Ośrodku sanatoryjno – klinicznym Kujalnik, 10 kilometrów od centrum Odessy i 3 kilometry od Morza Czarnego. To wiodące sanatorium, w jakim rozpoczęto wykorzystywać terapię błotną oraz terapię solankową. Turnusy rehabilitacyjne Małopolska dokładnie z tego względu chwalą się dużym zainteresowaniem, ponieważ odnoszą się do nowych metod kuracji oraz mają miejsce w godnym zauważenia pod względem turystycznym miejscu.

Można więc nie tylko korzystać z zabiegów leczniczych, lecz też wypoczywać. Szczególnie, że na obszarze obiektu znajdują się: kryty basen z naturalną solanką oraz błotem, 2 kliniki zabiegowe, ujęcie wody mineralnej Miłosierny Samarytanin. Nad zdrowiem pacjentów będzie czuwać wyspecjalizowana kadra medyków różnych specjalizacji, rehabilitanci, eksperci od masażów a także psycholodzy. Z tego powodu każdy chory traktowany jest indywidualnie, a jego terapia daje doskonałe efekty. Każdy turnus jest wzbogacony o zabiegi solankowo – błotne, co wspomaga czas trwania kuracji, przywróci odpowiednie krążenie krwi, wpływa na elastyczność skóry a także służy ogólnej odporności organizmu.

Kuracja błotno – solankowa ulepsza działanie głównych procesów w organizmie, pomoże zrzucić dodatkowe kilogramy oraz wzmacnia naturalne procesy ochronne, pobudzające obronę przed infekcjami. Jej oddziaływanie jest wobec tego kompleksowe. W czasie kuracji w Kujalniku można zakupić preparaty,
wpływające pozytywnie na stan zdrowia, z jakich kolejno opłaca się skorzystać w domu. Do zabiegów pacjenci są zapisywani po dokładnym wywiadzie lekarskim, jak i po doręczeniu lekarzom dokumentacji, wzbogaconej o: USG jamy brzusznej, elektrokardiografię, podstawowe wyniki badań laboratoryjnych, wyniki związane z nosicielstwem żółtaczki, a także opinie lekarzy specjalistów, zależnie od przypadłości z jaką boryka się pacjent. Na takiej podstawie eksperci z Odessy ustalają, czy pacjent może przejść kurację balneologiczną w klinice.