Nie może on jakkolwiek przeszkadzać przyszłemu małżeństwu w preparacjach do ślubu. Teraz na nikim nie robią wrażenia zdjęcia z salonu fotograficznego. Największą renomą cieszą się, coraz to częściej tak oznaczane reportaże ślubne. Jest to relacja w postaci zdjęć. Przedstawia ona wydarzenia zarówno ze ślubu (z Urzędu Stanu Cywilnego i również z kościoła) jak i z czasu przed i po nim. Fotograf zazwyczaj towarzyszy parze młodej od samego rana. Wykonuje przeróżne zdjęcia.

Potem wybiera się z młodymi do kościoła bądź też do urzędu, po czym wspólnie z zainteresowanymi oraz z gośćmi wybierają się na miejsce ślubu. Fotograf najczęściej przebywa na weselu aż do czasu oczepin. Liczba fotografii, jaką wykona przez cały ten czas jest praktycznie nieograniczona. Jakakolwiek fotografowana sytuacja jest niepowtarzalna i jedyna w swoim typu. Jesteśmy w stanie złożyć zamówienie na fotografa do obecności na kompletnym weselu czy też na wybranych przez nas, jego pojedynczych momentach. Przeważnie fotografia weselna dzieli się na parę bazowych etapów(po to by łatwiej było opisać fotografowi cenę swojej pracy), zaliczamy do nich pomiędzy innymi: czas ceremonii weselnej, zabawy ślubnej, przygotowań do ślubu, błogosławieństwa pary młodej czy też sesji plenerowej.

Na dodatek fotograf może akompaniować nam podczas wizyt u fryzjera, kosmetyczki, a również podczas jakichkolwiek innych przygotowań. Żeby przyciągnąć konsumentów do skorzystania ze swoich usług, coraz to częściej oferuje im się właściwe pakiety. Są one tańsze oraz z reguły bardziej interesujące aniżeli wykupywanie pojedynczych usług. Naturalnie im większy pakiet, tym wyższa będzie jego cena. Jako mały gratisowy dodatek dołączana jest na ogół do kompletnego pakietu sesja narzeczeńska. Taki bonus jest efektywną zachętą dla par młodych.

Co więcej możemy porozumieć się z fotografem indywidualnie – serdecznie zapraszamy na fotograf ślubny. Skutkiem tego też cała umowa nie musi wyglądać tak jak cennik czy regulamin zademonstrowany na jego stronie internetowej czy ulotce reklamowej. Warto jednakże pamiętać, iż żeby doszło do porozumienia całość musi być dobra oraz opłacalna dla wszystkich. Fotograf, któremu zależy na dobrej opinii i wielu konsumentach zrobi wszystko, żeby Tobie wspominali go jak najpoprawniej i polecali kolejnym.