W dwudziestym pierwszym wieku, do sztampowych mediów masowych taki jak radio, prasa, telewizja, doszły nowe. Jest to Internet, a razem z nim portale internetowe. Portale i serwisy internetowe są aktualnie jednymi z w większości wypadków wykorzystywanymi źródłami informacji. Dlaczego cieszą się tak ogromną popularnością? Z pewnością składa się na to wiele składników. Po pierwsze do portali internetowych posiadamy łatwy dostęp. Każdy kto posiada dostęp do Internetu, może bez problemu odwiedzić dowolny portal internetowy.

Drugim obszernym walorem portali jest fakt, iż wszystkie wiadomości o zdarzeniach, nawet tych dziejących się na „drugim końcu świata”, docierają na domenę serwisu niesłychanie błyskawicznie. Wszelkie informacje mogą być komentowane przez użytkowników. Występuje w takim razie komunikacja wzajemna, a nie jak w wypadku innych mediów jednostronna. To są właśnie walory dzisiejszych serwisów internetowych.

Nic wobec tego niepokojącego, iż portale internetowe każdego dnia zyskują następne, duże grono wielbicieli. Witryny typu http://bezprzesady.pl/ są przyszłością ogólnoświatowych mediów. Mass media już dawno zmonopolizowały rynek informacji. Każdy z nas jakkolwiek chce być na bieżąco z zdarzeniami dziejącymi się na świecie. Ożywczą dawkę wiadomości zapewniają nam dzisiejsze portale internetowe. Dzięki nim, wystarczy wyłącznie parę kliknięć, aby dowiedzieć się o wszystkich bieżących zdarzeniach z całej naszej kuli ziemskiej.

Dzięki Internetowi możliwy jest nie tylko dostęp do informacji, niemniej jednak także wyrażanie swoich poglądów oraz opinii, co nie jest możliwe w innych masowych mediach. Portale internetowe swój rozwój rozpoczęły już dość dawno, niemniej jednak oryginalne ‚boom’ zaczął się około dekadę temu. Z paru istniejących serwisów, liczba portali rozrosła się do ogromnej ilości stron internetowych, podzielonych na rozmaite gałęzie informacyjne. A w następstwie tego mamy obecnie portale sportowe, informacyjne, plotkarskie, a również dużo, dużo innych. Nawet jeśli nie znamy adresu danego portalu, to i tak bez kłopotu odnajdziemy interesujące nas wiadomości. Wystarczy tylko skorzystać z internetowej wyszukiwarki.