Pewnie mało kto wyobraża sobie ślub, będący wydarzeniem wyjątkowym, a dzień jego zawarcia zawsze całkowicie zapada w pamięć każdego z nas, bez następującego po nim przyjęcia dla gości, nazywanego uniwersalnie weselem. Samo wesele przez wielu jednoczone jest z szampańską zabawą, trwającą do białego rana. Żeby każdy z zaproszonych na tę imprezę bawił się w czasie niej porządnie oraz by nic nie zmąciło nastroju idyllicznej zabawy, warto zadbać o to, by odbyło się ono w słusznym miejscu, w jakim nic nie popsuje najważniejszej w naszym życiu uroczystości.

Kiedyś wesela odbywały się po największej części w domach pary młodej, w plenerach, na przykład ogrodach lub też w remizach strażackich, co było nadzwyczaj popularne na wsiach. Współcześnie sytuacja na zmieniła się diametralnie i każdy, kto bierze ślub, wybiera całkiem inne, aniżeli kiedyś, miejsca na wesele.

Standardem są obecnie przyjęcia ślubne odbywające się w restauracjach – najprawidłowiej kiedy tak właściwie akompaniują im ogrody lub ewentualnie inne powierzchnie. Coraz więcej ludzi decyduje się często też na organizację ślubu we wnętrzach pałaców bądź dworków – w organizacji wesela wspomoże Katarzyna Michalska wedding planner. To ostatnie rozwiązanie kojarzy się bezsprzecznie z o wiele większymi kosztami, jednak należy pamiętać, iż taki dzień i taka impreza najczęściej zdarza się jedynie raz w życiu oraz być może należałoby wykosztować się trochę znacznie bardziej, przez co wesele stanie się niezapomnianą uroczystością. Każdemu bez wątpienia wybitnie trudno byłoby wyobrazić sobie dzień ślubu bez następującego po nim wesela, inaczej zabawy dla gości wezwanych na ślub.

Wesele w zdecydowanej większości przypadków zaczyna się popołudniu, tuż po ceremonii zawarcia małżeństwa odbywającej się w kościele czy też Urzędzie Stanu cywilnego, a trwa do białego rana. Jego nieodłącznymi elementami z pewnością są odpowiednie jedzenie, przygotowane celowo na tę nadzwyczajną okazję przez bardzo dobrych kucharzy, czasami duża ilość alkoholu oraz zabawa – inaczej taniec w rytm muzyki, jaka do tego bajecznie się nadaje. Nie samym tańcem niemniej jednak człowiek żyje oraz by przyjęcie było udane, organizatorzy wesela powinni zadbać jeszcze o przyrzeczenie gościom innych atrakcji, takich jak zabawy czy reprezentatywne gry towarzyskie.