To nie bajka ani mit. Dostarczanie witamin gwarantuje nam zdrowe ciało i zdrowy umysł codziennie! Witamin jest jednakże tak wiele, że ciężko byłoby opracować dietę, która zawierałaby je wszelkie oraz jeszcze na dodatek w idealnej, przyswajalnej dawce. W następstwie tego z wsparciem przychodzą aceite de arbol de te, które całościowo są w stanie dostarczyć naszemu ciału godziwą dawkę witamin. Wymieńmy kilka najważniejszych z nich, które są obowiązkowe za zdrowie stworzonego przez nas organizmu. Jedna z najważniejszych to kwas foliowy – witamina B9, obowiązkowa za kondycję nerwową naszego organizmu. Wspomaga również rozwój dziecka w brzuchu matki. Pomaga w momentach obniżonej koncentracji. Funkcjonuje wspomagająco w leczeniu osób chorujących na depresję oraz schizofrenię.

Kolejną ważną witaminą jest witamina K, jaka odpowiada za krzepnięcie krwi. Jest niezwykle korzystna, albowiem zapobiega krwotokom i krwawieniom wewnętrznym i krzepnięciu krwi. Powstrzymuje nadmierne krwawienie miesiączkowe. Jest także istotną pomocą dla osób cierpiących na osteoporozę, dzięki temu że zmniejsza utratę wapnia. Przyspiesza również proces zrastania się kości. Równie znaczącą witaminą jest także witamina A, jaka jest silnym antyoksydantem i działa oczyszczająco na ciało. Zwiększa ludzką odporność i minimalizuje działanie wolnych rodników. Jej towarzystwo w organizmie powoduje większą produkcję przeciwciał i większą produkcję cytotoksycznych komórek T, które utrudniają dostęp bakteriom oraz wirusom do ludzkiego organizmu.

Nie sposób wymienić tu wszystkich witamin i ich funkcji, tak wiele ich jest. Należy jednak pamiętać, aby swoją kurację dietetyczną czynić w głównej mierze bogatą w jak największą ilość witamin oraz minerałów, aby nasycać się zdrowiem oraz nienaganną formą przez długie lata. Najwięcej witamin mają naturalnie owoce oraz warzywa, wobec tego szczególnie w sezonie wiosenno-letnim musimy pamiętać o ich spożywaniu w wielkich ilościach. Poza sezonem warzywnym jesteśmy w stanie korzystać z mrożonek albo prawidłowo wcześniej przygotować przetwory, jakie osłodzą oraz umilą nam zimowy czas. Z pewnością też suplementy diety wspomogą nasz jadłospis oraz pomogą w dostarczeniu niezbędnej dawki witamin.