Szykujesz się do zakupu bagażu, ale wciąż nie jesteś zdecydowany czy wybrać walizki miękkie czy twarde? Ten artykuł może Ci pomóc – spójrzmy na liczne korzyści płynące z podróżowania z miękkim bagażem.

Atuty walizek miękkich #1 kieszenie zewnętrzne

Kieszenie zewnętrzne są jednym z największych plusów walizek miękkich, których te z twardą skorupą nie są w stanie zapewnić. Docenisz ten atut zwłaszcza, jeśli należysz do osób last minute – to znaczy takich, które lubią jeszcze w ostatnich sekundach wsunąć coś do bagażu rejestrowanego. Zwykle zapinane na zamek kieszenie na zewnątrz miękkiego bagażu bocznego bardzo to ułatwiają. Stanowią idealne miejsce na umieszczenie w nich między innymi drobiazgów, takich jak:

  • szczoteczki do zębów,
  • ładowarka do telefonu,
  • przewodnik turystyczny.


Warto też przypomnieć, że
walizki miękkie mają to do siebie, że mogą się rozciągać i zmieścić nieco więcej dzięki zewnętrznym kieszeniom rozszerzającym ich pojemność. To też okazja ku temu, by na koniec pakowania wcisnąć do bagażu przedmioty, które nie były na liście jako ‚must have’, ale też chętnie zabierzesz je ze sobą w podróż – dodatkowe zakupy, książki, czasopisma i tym podobne.

Atuty walizek miękkich #2 użytkowanie miękkiej pokrywy

Większość pokoi hotelowych jest zaprojektowana z myślą o miękkiej walizce, w której miękki futerał umieszcza się na stojaku na walizki lub w wyznaczonym miejscu ergonomicznie zaprojektowanym, aby dostęp do zawartości był możliwy z górnej części torby.

Ta możliwość szybkiego zamknięcia pokrywy miękkiej walizki, która pomaga ukryć bałagan i utrzymać porządek w pokoju wypoczynkowym bez konieczności rozpakowywania wszystkiego z walizki jest tym, za czym tęsknią właściciele walizek twardych, które nie mają możliwości 90-stopniowego otwarcia od góry. Walizki miękkie mają taką możliwość, podczas gdy twarde skorupy otwierają się jak książka i leżą płasko, zajmując podwójną powierzchnię miękkiej walizki. W większości hoteli nie ma miejsc na twarde walizki.

W ciasnych miejscach zakwaterowania, takich jak kabiny statków wycieczkowych lub pobyt w małym pokoju gościnnym krewnych, pełne otwarcie walizki twardej zajmuje cenne miejsce.

Walizki miękkie – dlaczego jeszcze ten wybór może Ci się spodobać?

Fakt, że miękki bagaż jest zwykle wykonany z materiałów takich jak nylon lub skóra, oznacza, że można go łatwo skompresować. Ma to kilka zalet w stosunku do sztywnego, twardego bagażu, który nie ruszy się ani o centymetr. Biorąc pod uwagę, że nylon i skóra mogą być rozciągane i rozszerzane, jak wspomniano wcześniej – walizka z miękkiego materiału może zwykle pomieścić więcej przedmiotów w porównaniu z walizką o tej samej wielkości, ale wykonaną z twardego budulca.

Najlepiej wejść na stronę, gdzie można znaleźć duży wybór walizek miękkich i samemu zastanowić się, czy właśnie atuty, które są oferowane przez tego rodzaju bagaż są tym, czego oczekujemy w czasie planowanych, dużych i małych podroży.