Ktokolwiek kto zakłada prywatny interes musi podjąć się całkowitej analizy ryzyka. Powodzenie zaryzykowania zależy albowiem od wielu różnorakich wymogów. Kiedy pragniemy otworzyć hotel najistotniejszym problemem staje się jego lokalizacja. Aby biznes był popłatny, goście w wielu przypadkach nas odwiedzali i marka była znana w całym kraju powinniśmy rozpatrzyć czy miejsce, które wybraliśmy z pewnością nadaje się na założenie hotelu.

Przede wszystkim powinniśmy zmierzyć się z konkurencją. Znając prywatne możliwości łatwiej będzie nam spowodować jak wypadamy w konfrontacji z innymi, lokalnymi przedsiębiorstwami oferującymi pokrewne usługi. Duże miasta aż kipią od rozmaitego typu hoteli, moteli i innych miejsc noclegowych. Dzieje się tak, bowiem właśnie tam przybywają największe rzesze turystów. By zdołać walczyć o klienta zawsze trzeba zaproponować mu coś, czego nigdzie indziej nie będzie w stanie dostać – sprawdź apartamenty jurata. Należałoby wobec tego wyeksploatować naturalne warunki terenu, postawić na regionalność i wyjątkowość, żeby móc napełniać się przyzwoicie prosperującym biznesem.

Nadrzędnym aspektem, jaki decyduje przy wyborze określonego hotelu jest przeważnie wzorzec. Każdy turysta chce w ostateczności by był on jak najwyższy, w możliwie jak najmniejszej cenie. Nie ulega wątpliwości, że dla właściciela hotelu liczy się w głównej mierze zysk. Jednakże ma on świadomość, że jego dochody i przyszłość całego biznesu jest uzależniona w głównej mierze od zadowolenia kontrahenta.

W następstwie tego także, dokłada wszelkich starań, by móc zaproponować najbardziej całościową usługę i najwyższy kanon w możliwie najniższej cenie. Konkurencja na rynku hotelowym jest bardzo ogromna. Dlatego właśnie szuka się sposobów, by dogodzić wymogom klientów i nie stracić na tym finansowo. Istotnym aspektem jest wystrój samego hotelu oraz pokoi. Musi on albowiem przykuwać uwagę, może zaskakiwać czy zadziwiać, jednak zawsze winien odznaczać się nienaganną czystością oraz schludnością. Nawet mały hotelik będzie odpowiednio prosperował jeśli kontrahenci zobaczą, że jest urządzony z rozmysłem, pasją oraz starannością, a w dodatku utrzymywany w imponującej czystości.