Jak przyjęto, trenowanie czyni mistrza, z tego powodu hurtownia Progress udostępniła w propozycji sprzedażowej użyteczne główki fryzjerskie, pomagające w uczeniu się fryzjerstwa. To gadżety niezbędne, jeśli chodzi o naukę różnych usług i strzyżeń. W ofercie umieszczonych jest sporo modeli główek fryzjerskich. Na dużej części z nich można uczyć się uczesać, farbować, modelować, nakręcać wałki lub strzyc. Do wyboru klientów pozostają główki fryzjerskie o różnych rodzajach a także długości włosów.

Sprzedawane główki fryzjerskie wzbogacone są proteinami, by były podobne do włosów naturalnych. Są to włosy dłuższe, co pozwoli się uczyć większej ilości przeróżnych upięć. Trzeba aczkolwiek mieć na uwadze, że tak czy inaczej włosy sztuczne zachowują się inaczej pod oddziaływaniem temperatury aniżeli włosy naturalne.

Udostępnione są także główki fryzjerskie do ćwiczeń, naturalne, przeznaczone do strzyżenia, uczesań i farbowania. W hurtowni Progress można zaopatrzyć się w główki damskie oraz w główki dla panów, z brodą lub bez brody. Główki fryzjerskie sztuczne z proteinami dedykowane są do upinania i strzyżeń. Rozmiar włosów na modelach do ćwiczenia wynosi od piętnastu centymetrów w wypadku modeli męskich, do 70 centymetrów w wypadku modeli dla kobiet. Główki fryzjerskie można koloryzować oraz w dowolny sposób układać.

Mogą one służyć bardzo długo, kiedy tylko właściwie się o nie zadba. Na stronie online hurtowni można zapoznać się z tym, jak dbać o konkretne główki. Bogaty asortyment hurtowni pozwala także zaopatrywać się w akcesoria takie jak: miski, pędzelki, peleryny, fartuchy, folia aluminiowa, rękawiczki do jednorazowego użycia, klipsy, klamry, wałki, papierki. Bez tych akcesoriów nie byłoby w końcu umożliwione stylizowanie fryzury, czy farbowanie. Można w takim razie posiadać asortyment do uczenia, jak i do standardowego funkcjonowania na terenie zakładu.