W szeregu przypadków się zdarza, iż człowiek, by zmienić swój punkt widzenia, ma obowiązek zmienić swoje otoczenie. Góry zawsze były dla człowieka okazałym wyzwaniem, wzorem stabilności, siły i spokoju. Z punktu widzenia coachingu, są niezmiernie trafnym punktem do prowadzenia kursów szkoleniowych, które są powiązane z wysiłkiem fizycznym.

Coaching często korzysta z pomocy natury w własnych szkoleniach. Góry są wybitnie właściwym środowiskiem dla człowieka. Idąc po górzystych szlakach, automatycznie czujemy odpowiedzialność za drugiego człowieka, co niezwykle nas motywuje we wszystkich naszych akcjach. Z całych sił staramy się być opiekuńczy, korzystni, reagujemy na każdy przejaw niebezpieczeństwa. Budujemy dwustronne zaufanie w wspólnocie. Jeżeli takie wrażenia będziemy w stanie przenieść na teren miejsca pracy, to oznacza, iż szkolenie coachingowe jak najbardziej się powiodło.

Coach jest stworzonym przez nas przewodnikiem, opiekunem, towarzyszem, niemniej jednak on jedynie podpowiada oraz pyta. Rozwiązanie kłopotów i odpowiedzi na trapiące nas pytania i wątpliwości musimy odkryć sami. Szkolenia coachingowe polecane są dla osób indywidualnych i zespołów pracobiorców, mających przed sobą rozplanowane cele. W wypadkach indywidualnych, coaching pomaga odkryć motywację do działania, podwyższyć swoją wartość, zmienić punkt widzenia, wyzwolić optymizm do nadchodzących zmian. W przypadkach grupowych, Coach Elżbieta Jezierska – life coaching pomaga odnaleźć wspólną płaszczyznę, motywację do efektywnej, grupowej współpracy, uczy odpowiedzialności za współpracowników, uczy jak wzajemnie się wspierać, w jaki sposób szanować siebie nawzajem.

Motywuje, ożywia do zmian, pokazuje, jak reagować na wprowadzane zmiany, żeby traktować je jako modernizujące przyszłość na lepszą, a nie jako tzw. dopust boży. Uczy jak odnaleźć pozytywne wartości w każdych naszych przedsięwzięciach, innymi słowy przydatnego myślenia. Wydaje się, iż coaching, który opiera się na niesłychanie prostych zasadach, w krótkim czasie zagości w wielu polskich przedsiębiorstwach, ponieważ w obecnych czasach wszyscy potrzebujemy motywacji do naszych dalszych działań i wsparcia nie jedynie naszych bliskich.