Odpowiednio dobrane sztuczne rzęsy to prosty sposób na efektowne podkreślenie makijażu oczu. Bardzo często w celu aplikacji tego typu elementów, kobiety wybierają się do stylistek, które są w stanie zrobić to profesjonalnie. Warto jednak przypomnieć, że możesz zrobić to indywidualnie, bez wychodzenia z domu. Istnieje bowiem szereg modeli sztucznych rzęs do samodzielnego założenia.

Rzęsy na pasku – jak przedłużyć samemu rzęsy?

Sztuczne rzęsy na pasku to bez wątpienia efektowna metoda na przedłużenie naturalnych rzęs. Wymagają mniej pracy przy aplikacji, a często wykonane są z naturalnego włosia. Ogólnie proces założenia tego typu produktu nie wymaga specjalistycznej wiedzy, to prosty proces, który na dodatek nie jest czasochłonny. 

Zamów odpowiedni produkt, który będzie idealnie pasować do Twoich naturalnych włosków. Na silikonowy pasek wystarczy nałożyć klej, który dostępny jest w praktycznie każdym sklepie z akcesoriami do makijażu.

Rzęsy na pasku wielokrotnego użytku

Największą zaletą wersji sztucznych rzęs na pasku jest fakt, iż są to produkty przeznaczone do wielokrotnego użytku. Wystarczy zamówić klej do rzęs – specjaliści polecają Klej DUO – a następnie możesz kilka razy aplikować produkt, kiedy tylko chcesz.

Gdy założysz rzęsy na pasku, to całość wygląda jak po profesjonalnym przedłużaniu w salonie kosmetycznym. Dodatkowo, świetnie nadają się na prezent – często produkty tego typu są bardzo dobrze zapakowane, więc wręczenie ich w formie podarunku z pewnością spotka się z satysfakcją.

Rzęsy kępki do samodzielnego założenia

Jeżeli nie masz czasu na wizytę u kosmetyczki, możesz zdecydować się na rzęsy kępki, które pozwalają na samodzielną aplikację. Sztuczne kępki 3D, 4D, czy 5D są perfekcyjnym rozwiązaniem dla pań, które chcą cieszyć się swoimi sztucznymi rzęsami. Oczywiście zawsze produkt należy dobrać do charakterystyki swoich rzęs.

Aby samodzielnie założyć rzęsy kępki wystarczy za pomocą pęsety wyciągnąć produkt z opakowania, a następnie przyłożyć kępkę między rzęsy i przykleić do skóry powieki.

W internecie znajduje się wiele filmików na ten temat – możesz również zapytać obsługę sklepu mailowo, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Wbrew pozorom samodzielne założenie rzęs kępek nie sprawia problemów, to tylko skomplikowanie brzmi!

Rzęsy magnetyczne do samodzielnego założenia

Znajdziesz także wiele modeli o odmiennym charakterze niż te opisane powyżej. Rzęsy na magnes (czyli rzęsy magnetyczne) nie wymagają do aplikacji kleju, ani innych akcesoriów do makijażu. To produkty wielokrotnego użytku, które utrzymują się za pomocą wcześniej wspomnianego magnesu.

To doskonały wybór dla kobiet, które chcą szybko aplikować sztuczne włoski i nie mają na to czasu. Efekt jest bardzo podobny do tego, który uzyskać można w salonie kosmetycznym.