Domena internetowa, popularnie WWW ( World Wide Web) to zupełnie inaczej dokument parsowany za pomocą jednego z języków znaczników pobierany z dysku lokalnego bądź serwera internetowego oraz wyświetlany za pomocą przeglądarki na stworzonym przez nas komputerze. Główną zaletą witryn internetowych jest hipertekstowość, innymi słowy organizacja danych w postaci leksji połączonych hiperłączami i multimedialność. Co poniektóre strony internetowe zawierają w sobie detale, które są stworzone za pomocą akcesoryjnych technologii.

Jedną z takich technologii jest flash. Wszystko dzieje się wtedy na miejscu, innymi słowy obrazy tworzone są dynamicznie w momencie wysłania przez przeglądarkę zapytania do serwera. Zbiór stron internetowych powiązanych ze sobą tematycznie i ulokowanych na jednym serwerze w szeregu przypadków nazywamy stroną czyli inaczej serwisem internetowym WWW.

Nośnikiem takiego serwisu jest Internet. Serwis sam w sobie oferuje dostęp do wielu wiadomości, udostępnia niezmiernie bogate treści, lecz bez żadnych szczegółowych wiadomości. Jeszcze kilkanaście lat temu, większa część z nas nie miała zielonego pojęcia o tworzeniu stron internetowych ani o strona internetowa cena. W dzisiejszych czasach, wiedzę jak stworzyć stronę www nabywają coraz młodsze dzieci na lekcjach z informatyki. Jak najbardziej, nie chodzi tutaj o tworzenie niesłychanie trudnych interaktywnych stron internetowych, niemniej jednak podstawy otrzymuje każdy uczeń.

Witryny internetowe są dziś koniecznością. Każda jednostka gospodarcza, zakład, każde przedsięwzięcie – aby zaistnieć na rynku musi mieć swoją stronę internetową wizytówkę. Książki teleadresowe przeszły już do historii, internet jest miejscem, w jakim poszukujemy wszystkich informacji. Jeśli nie umiemy sobie z tym kłopotem sami poradzić, pomocy wypada szukać w profesjonalnej jednostce gospodarczej. Lecz, też w internecie jesteśmy w stanie odszukać szereg poradników, gotowych wzorów do samodzielnego założenia strony. Tworzenie witryn www krok po kroku nie powinno spowodować problemu jednostkom, które rozpoczynając swoją działalność liczą każdą złotówkę.