Od wieków dentysta kojarzy się głównie z bólem. Jednakże współcześnie stomatolog z bólem ma niedużo wspólnego. A dzieje się to za sprawą znieczulenia powszechnie dziś stosowanego w stomatologii. Dentysta to dziś już nie jedynie leczenie lub wyrywanie zębów. Coraz to o wiele bardziej powszechna staje się stomatologia estetyczna. Bo przecież aby służą nie jedynie do jedzenia, gryzienia oraz przeżuwania.

Ale są też ozdobą każdego człowieka. Ktoś kto ma zepsute zęby z osadem lub też co gorsza ma ubytki w uzębieniu nie wygląda przyzwoicie. A uśmiech z ślicznymi białymi zębami jest istotny zarówno w życiu prywatny jak zawodowym. Wskutek tego także stomatologia estetyczna święci w minionym czasie duży sukces. A wiele osób na poprawę wygląd u i stanu własnego uzębienia jest gotowa wydać wiele pieniędzy.

A takie profesjonalne usługi stomatologii estetycznej są dość drogie. W najwyższym stopniu atrakcyjne jest wybielanie zębów, korekta wad zgryzu, wprawianie zębów. Zęby są przecież istotnym detalem nie tylko zdrowotnym, jednakowoż także estetycznym. Stan uzębienie jest istotny dla wszystkich, w każdym wieku. Niemniej jednak na stan swoich zębów powinny zwrócić uwagę przede wszystkim panie w ciąży. A najpoprawniej planując ciążę, udać się do dentysty oraz sprawić i wyleczyć ewentualne ubytki.

Dentysta ma obowiązek wiedzieć, iż kobieta jest w ciąży oraz jaki to tydzień albowiem pewne zabiegi nie muszą być wykonywane w czasie ciąży – tutaj przyda się stomatologiczny laser diodowy. Zły stan zębów o rozległa próchnica ma okazję nawet pogrozić dziecku. Bakterie z zębów mogą rozprzestrzeniać się po pełnym organizmie ludzkim. A to jest niebezpieczne szczególnie w czasie ciąży. A nie mówiąc już o estetyce, na pewno nikomu nie spodobają się zepsute zęby. A po jakimś czasie oprócz nieestetycznego wyglądu, przykrego zapachu z ust pojawia się ból od czasu do czasu nie do zniesienia. Wszyscy wobec tego powinni leczyć zęby oraz dbać o nie, a już tym bardziej panie, jakie planują posiadanie dziecka. Toteż przyszłe mamy powinny zrobić przegląd nie tylko swojej szafy, ale w głównej mierze porządny przegląd swojego stanu uzębienia. To ma okazję zaważyć na zdrowiu mamy jednak też dziecka.