Sprawdzone ukierunkowanie odnośnie zleceń klientów w kancelarii doktora nauk prawniczych Szymona Solarskiego to zachęcająca wizytówka takiego miejsca. Klienci mogą oczekiwać na wielokierunkową poradę prawną oraz reprezentowanie w obszarze spraw: cywilnych, karnych, rodzinnych, administracyjnych, a także z obszaru prawa pracy. Kancelaria adwokacka Zabrze świadczy pomoc zarówno odnośnie klientów prywatnych, ale też co do przedsiębiorców. Świadczenia oferowane są na terenie Śląska – przed wszystkimi sądami a także pozostałymi instytucjami. Jeżeli zaś interesanci tego oczekują, to mają okazję również liczyć na wsparcie na obszarze całego kraju.

Główną specjalizacją wskazanego doktora nauk prawniczych są sprawy powiązane z darowiznami. Klienci mogą zgłaszać się w sprawach jakimi są: zawieranie umowy darowizny, zabezpieczanie interesów dwóch stron, albo reprezentacja klientów w przypadku kłótni powiązanych z cofnięciem darowizny tak samo ze strony darczyńcy, ale też obdarowanego. Kancelaria doktora nauk prawniczych Szymona Solarskiego ma też ogromne zaplecze praktyki w zakresie obsługi prawnej podmiotów korporacyjnych. Przeprowadzane są na przykład sprawy w ramach: due diligence, doradztwa inwestycyjnego lub aktualnego poradnictwa prawnego w licznych branżach, w tym także w dziedzinie nowych technologii. Doktor Szymon Solarski stworzył środowisko prawne dla wdrożenia na rynek prawny tematycznych aplikacji mobilnych.

Okazują się one konieczne na przykład w świadczeniu usług prawnych e mailowo lub w stworzeniu mechanizmów prawnych działania sklepów online. Adwokat Szymon Solarski specjalizuje się również w temacie ochrony danych osobowych, czy w reprezentacji klientów przed Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. W związku z tym, przedsiębiorcy, jacy decydują się na współpracę ze wskazanym adwokatem mogą mieć pewność, że ich firmy zostaną w stu procentach ochronione pod kątem prawniczym.