Od dam oczekuje się wybitnie wiele. Kobiety mają być matkami, mają opiekować się domem, dziećmi i swoimi mężczyznami. Dzisiaj, kobiety, jakie wywalczył sobie równouprawnienie spełniają się także na gruncie zawodowym. Oczekuje się od nich zatem również tego samego co od mężczyzn, innymi słowy dyspozycyjności oraz profesjonalizmu. Żeby tego było mało nie mogą zapominać o swojej najważniejszej roli – o byciu kobietą i ciągłym gonieniu za zmieniającymi się w mgnieniu oka trendami dotyczącymi kobiecego interesująca i jego wyznaczników, inaczej należytą odzieżą damską. Z uwag na to, iż kobiety są różne, role, jakie przybierają również są rozmaite, a również Panowie, którzy odczekują od ich wyglądu nadzwyczaj różnych rzeczy – różne są również typy damskiej odzieży.

Moda damska z zakresu odzieży jest naprawdę niezmiernie rozbudowana – więcej na sukienki. Rozpocząwszy od butów, przez rajstopy, bluzki, spodnie, czy spódnice, a przerwawszy na bieliźnie, każda kobieta odnajdzie coś, co odpowiada gustowi jej, lub jej ukochanego. Kobiety jako osoby, jakie ubarwiają ten świat muszą dobierać do swojej osobowości również słuszną odzież, by nie przeczyć swoim „zadaniom”. Pięknie ubrana kobieta, która słusznie dopasowuje szczegóły swej garderoby sprawia, że zawiesza na niej oko niejeden mężczyzna, a ona czuje się atrakcyjnie i prawidłowo. Korzyści są z tego właściwe zarówno dla kobiet jak oraz mężczyzn. Dlatego wybór stosownej odzieży jest tak znaczący.

A z czego można wnikliwie wybierać? Odzież damska dzieli się wedle pewnych kategorii. Wyróżnia się odzież przeciętną, codzienną, odzież okazjonalną, inaczej chociażby odzież wyjściowa, wieczorową, czy ślubną. Jest również szczególna odzież nocna, inaczej odzież dla osób bardziej wymagających, innymi słowy odzież erotyczna. Do tych kategorii wliczają się już poszczególne, przeróżnego typu elementy. Jednakże największą furorę wśród damskiej odzieży robi damska bielizna, uwielbiana oczywiście przede wszystkim przez Panów. Bielizna damska to jeden z najistotniejszych elementów kobiecej garderoby, który też dzieli się na rozmaite rodzaje.