Wiosenka jest czasem rozkoszy. Wszystko budzi się do życia, człowiek ma znacznie więcej energii, jest gotowy do działania i potrafi stawić czoła niejednemu wyzwaniu. Duża grupa ludzi w czasie wiosny zaprowadza też porządki w swoim domu i w ogrodzie. W ogrodzie sadzi się kwiaty, walczy z chwastami, a w domu przeprowadza się wiosenne renowacje. Wynika to albowiem z przekonania, że wypada odnowić od czasu do czasu swoją życiową przestrzeń, a wiosną robić to najlepiej dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym. Remonty mogą być małe lub ewentualnie kolosalne, wszystko zależy do tego na co się nastawiała dana figura oraz jakiego efektu oczekuje. Wiele zależy także od zasobów portfela danej osoby.

Zazwyczaj jest tak, że remonty na wiosnę dotyczą odświeżenia ścian. Wszyscy, jacy mają w domu malowane farbą ściany zdają sobie sprawę z tego jak nadzwyczaj brudzą się tego typu powierzchnie oraz jak niesłychanie wypada o nie zadbać. Jak najbardziej do każdego pomieszczenia wypada wybrać ściany o właściwej trwałości. Do kuchni powinny być zmywalne, do łazienki nie wyłącznie zmywalne, jednakowoż i odporne na wilgoć. Barwa farb zależy już od wizji osobistej właściciela domu czy lokalu mieszkalnego. Wiosna napawa każdego tak optymistycznie, że na ogół wybiera się kolory jasne oraz radosne. Wiosna sprzyja też schnięciu farby na ścianach, można szeroko otworzyć okna i nie troskać się, że domownicy się przeziębią czy też że zapach farby zostanie w całym domu na długo.

Wiosną każdy ma chętkę na zmiany, wskutek tego również firmy, jakie prowadzą usługi remontowe mają pełne ręce roboty. Jest też tak, że firmy z tego typu usługami na ogół w okresie zimowym nie mają co robić, w następstwie tego też wiosna to dla nich prawdziwy urodzaj zleceń oraz prac. Ludzie wymieniają wszystko – od płytek w łazience, przez balustrady na balkonach, po chodniki i i renowację tarasu czy ogrodowej altanki. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że milej przywitać wiosnę w odświeżonej powierzchni. Milej wtedy spędza się wiosnę i lato, milej wchodzi się w zimniejsze okresy roku – jesień i zimę. Małe zmiany cieszą najbardziej i wpływają bardzo prawidłowo na samopoczucie.