Przyczyn powstawania tak zwanej skórki pomarańczowej jest naprawdę wybitnie wiele. W jaki sposób sądzą profesjonaliści, za najczęstsze przyczyny uznaje się jednakże siedzący, mało czynny tryb życia, złe nawyki żywieniowe – te elementy w kluczowej mierze są odpowiedzialne za rozwój cellulitu, z jakim boryka się dziś coraz pokaźniejsza liczba kobiet. Za pozostałe elementy natomiast należy uznać pomiędzy innymi elementy genetyczne, terapie hormonalne, nadmiernie mały ubiór, a także otyłość, jaka także ma związek ze skórką pomarańczową. Zwalczanie tego kłopotu nie jest takie proste oraz niekiedy należy wyszukiwać pomocy tylko u fachowców.

Niewątpliwie same również jesteśmy w stanie sobie z nim radzić, na przykład przygotowując właściwe kąpiele z dodatkiem olejków z owoców cytrusowych czy raz w tygodniu wykonać ulubiony peeling. Takie domowe sposoby także bywają skuteczne, wskutek tego nim sięgniemy po drogie preparaty, należałoby spróbować sobie poradzić ze skórką pomarańczową za wsparciem domowych metod.

Jeżeli jednakże domowe sposoby zawiodą, a kosmetyki nie będą nam wspomagać, wtenczas możemy jeszcze poszukiwać ratunku w specjalistycznych zabiegach. Cellulit, nazywany też skórką pomarańczową, objawia się w głównej mierze nierówną, pofałdowaną skórą, jaka wygląda niezwykle nieestetycznie – tutaj pomoże hifu szczecin. W jaki sposób się okazuje, możemy wyróżnić parę faz rozkwitu skórki pomarańczowej. Faza pierwsza polega na niewielkim jeszcze zbruzdowaniu skóry, jakie pojawia się w wyniku zastoju krwi żylnej. W kolejnej fazie dochodzi już do tworzenia się skórki pomarańczowej, która staje się coraz bardziej widzialna.

Może pojawiać się też obrzęk. Trzecia faza cechuje się w głównej mierze zagłębieniami skórki, które zauważalne podczas napinania mięśni. Kolejny etap to już pojawianie się drobnych grudek, guzków. Zaświadcza to o tym, że skórka pomarańczowa coraz to bardziej się rozprzestrzenia, mieszcząc komórki tłuszczowe oraz tkankę łączną. Piąta faza jest fazą w najwyższym stopniu zaawansowaną, ponieważ w niej pojawiają się coraz pokaźniejsze guzy. Jeżeli ktoś zaobserwuje u siebie początki rozwoju skórki pomarańczowej, nie ma powodu do paniki. Już wtenczas jednak należałoby zareagować, przyjrzeć się swojej diecie, żeby wykluczyć tłuste oraz niezdrowe potrawy, a także zmienić nawyki żywieniowe.