Rzęsy męskie są w rzeczywistości dłuższe niż rzęsy damskie. Istnieje nawet formalna dokumentacja tego faktu: w 2004 roku właścicielem najdłuższych rzęs na świecie został samiec, Hindus PhutoRavMauli, a mieszkający w Moskwie MuinBuchonaev zajął drugie miejsce na podium. Dlaczego więc rzęsy męskie są dłuższe i grubsze niż rzęsy kobiece? Obiektywnie istnieje wiele kluczowych wyjaśnień.

Przede wszystkim potrzebujemy rzęs, aby chronić oczy przed zanieczyszczeniami, kurzem i urazami mechanicznymi. Oko człowieka w procesie ewolucji zawsze było bardziej zagrożone, ponieważ był pracownikiem najemnym, któremu często groziło niebezpieczeństwo. Grube i długie rzęsy dla facetów, a także dodatkowa ochrona oczu przed różnymi wypadkami.

Hormon testosteronu jest obfity w organizmie mężczyzny, ale w organizmie kobiety jest go znacznie mniej. Główny męski hormon, testosteron, ma znaczący wpływ na ilość i jakość włosów na ciele mężczyzny, a szczególnie na rzęsach.

Mężczyźni nie stosują kosmetyków do rzęs, które mają szkodliwy wpływ na ich wzrost i wygląd.

Długie rzęsy przez przypadek wskazują również na płodność u mężczyzn: im ciemniejsze i dłuższe rzęsy mężczyzny, tym bardziej uwydatnia się twardówka, czyli białka jego oczu. Twoja twardówka może w rzeczywistości wiele powiedzieć o tym, jak jesteś zdrowy (i jak młody). Z drugiej strony, długie rzęsy u mężczyzn wyolbrzymiają pierścień rąbkowy (czarny pierścień wokół tęczówki), co doprowadza kobiety do szaleństwa; dzieje się tak, ponieważ pierścień rąbkowy jest najbardziej widoczny w najbardziej produktywnych latach danej osoby. Jest to metoda natury, która mówi ci, że twoje ciało jest gotowe do reprodukcji. Co za para oczu w sypialni! Zobacz na stronie https://www.veronique.pl/czy-odzywka-do-rzes-to-niezbedny-wydatek/

Czy to prawda, że ​​męskie rzęsy są dłuższe?

Długie rzęsy są dość równomiernie rozłożone między mężczyznami i kobietami, a istnieją uzasadnione biologiczne powody, dla których obie płcie mają dłuższe rzęsy: kobiety mają większe oczy (dzięki estrogenowi), co przekłada się na dłuższe rzęsy (w celu ochrony oczu przed brudem); z drugiej strony mężczyźni wydają się mieć dłuższe rzęsy (aby chronić oczy przed brudem).

Jaka jest typowa długość męskiej rzęsy?

Rekord najdłuższej rzęsy wyniósł 2,75 cala.Dokładny pomiar wyniósł 6,99 centymetra. I, wierzcie lub nie, ten rekord jest w posiadaniu mężczyzny. Typowa długość rzęs to około 10 milimetrów.

Czy to prawda, że ​​długie rzęsy są atrakcyjne?

Długie rzęsy są bardziej atrakcyjne niż bardzo krótkie rzęsy (które są najmniej atrakcyjne) dla kobiecych twarzy, ale są też nieco bardziej atrakcyjne niż bardzo długie rzęsy. Natomiast długie rzęsy są najmniej atrakcyjne na męskich twarzach.

Czy mężczyźni mogą mieć długie rzęsy?

Długie rzęsy są dość równomiernie rozłożone między mężczyznami i kobietami, a istnieją uzasadnione biologiczne powody, dla których obie płcie mają dłuższe rzęsy: kobiety mają większe oczy (dzięki estrogenowi), co przekłada się na dłuższe rzęsy (w celu ochrony oczu przed brudem); z drugiej strony mężczyźni wydają się mieć dłuższe rzęsy (aby chronić oczy przed brudem).

Czy mężczyźni z długimi rzęsami wyglądają atrakcyjnie?

Wykazano, że dłuższe rzęsy są bardziej atrakcyjne na kobiecych twarzach niż krótkie. Najmniej pociągające były długie rzęsy u mężczyzn. Mężczyźni i kobiety mieli różne proporcje rzęs, co sugeruje, że oprócz zmiennych biologicznych rolę odgrywają również zmienne społeczne.

Według naukowców Latisse jest zarówno bezpieczny, jak i skuteczny, z niewielkimi skutkami ubocznymi u większości pacjentów. Oto przykłady możliwych negatywnych skutków:

Obolałe i czerwone oczy

Oczy, które są suche

Powieki, które pociemniały

W tęczówce znajduje się pogłębiony brązowy pigment (kolorowa część oka)

W przypadku nieprawidłowego nałożenia leku na powieki może wystąpić wzrost włosów na twarzy otaczającej oczy.

Niezwykle ważne jest, aby lek przedłużający rzęsy – a także inne leki – nie miał na oczy. Gałki oczne są niezwykle delikatne. Ciała obce w oku mogą spowodować utratę wzroku, a w najgorszym przypadku ślepotę.

Wniosek

Osoby z dłuższymi rzęsami są często uważane za seksowniejsze i atrakcyjniejsze. Wynika to z faktu, że osoby z większą ilością estrogenu i dłuższymi rzęsami wydają się młodsze, a ich oczy wydają się większe. Obie te rzeczy zwiększają ogólną atrakcyjność w oczach innych.

Z wyjątkiem zatwierdzonego przez FDA preparatu przedłużającego rzęsy Latisse, istnieje wiele domowych kuracji, które twierdzą, że pomagają w uprawie rzęs, ale żaden z nich nie okazał się skuteczny – ani bezpieczny. Za wszelką cenę unikaj umieszczania potencjalnie szkodliwych substancji w oczach lub w ich pobliżu. Ponadto, jeśli bierzesz leki, musisz trzymać je z dala od oczu, aby uniknąć negatywnych skutków.