Posiadanie własnego mieszkania bądź domu jest marzeniem wielu osób. Nie jest to jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Na co trzeba zwrócić uwagę szukając idealnego „m”?

Lokalizacja jest najważniejsza

Poszukując nieruchomości w Szczecinie trzeba zastanowić się, co ma największe znaczenie dla komfortu korzystania z mieszkania czy domu. Nieruchomość kupujemy na wiele lat. Będziemy tu wychowywać dzieci, dojeżdżać do pracy, ale także spędzać czas wolny, wypoczywać.

Infrastruktura osiedla ma gigantyczne znaczenie. Dobra łączność z innymi dzielnicami to skrócenie czasu, jaki musimy poświęcić na dowożenie dzieci do szkoły, czy na zajęcia pozalekcyjne. Basen, fitness, kino czy dobra restauracja na osiedlu to szansa na miłe spędzenie czasu bez udawania się w inne rejony Szczecina.

Zakup nieruchomości w Szczecinie na dobrze skomunikowanym osiedlu to oszczędność czasu oraz duża wygoda. Poszukując nieruchomości w Szczecinie warto zwrócić uwagę czy w pobliżu znajdują się tereny rekreacyjne. Park, czy niewielki las to zawsze ciekawe miejsce, by wyjść z dziećmi na spacer bądź pojeździć na rowerze.

Kupując mieszkanie warto zorientować się, czy oferta obejmuje miejsce parkingowe bądź miejsce postojowe w budynku. Osiedla mieszkaniowe od wielu już lat cierpią na niedostateczna ilość miejsc parkingowych.

Mieszkanie czy dom?

Marząc o własnym kącie bardzo często inwestorzy zastanawiają się, czy korzystniejsza jest inwestycja w mieszkanie czy dom. Jest to decyzja subiektywna, na która oddziałuje bardzo wiele czynników.

Młody wiek oraz niestabilna sytuacja zawodowa będzie przemawiała za zakupem mieszkania, które po kilku latach można sprzedać inwestując w dom. Natomiast stabilna sytuacja rodzinna i zawodowa na pewno jest poważnym argumentem na korzyść domu.

Warto pamiętać, że zakup niedużego mieszkania jest bezpieczniejszy niż kupno większej, a zarazem droższej nieruchomości. Finansując kupno nieruchomości Szczecin przy pomocy kredytu hipotecznego trzeba mieć na uwadze, że jest to obciążenie na wiele długich lat. Przeszacowanie swoich możliwości może skutkować brakiem możliwości spłaty kredytu, co w najgorszym wypadku może wiązać się z przejęciem nieruchomości przez bank.

Kupno nieruchomości w Szczecinie to poważna inwestycja, która musi być odpowiednio przemyślana. Jest to istotne zobowiązanie finansowe, które będzie obciążało budżet domowy przez wiele lat. Zakup nieruchomości w Szczecinie to spełnienie marzeń wielu osób musi być jednak dokładnie przeanalizowany, by uniknąć rozczarowań.