Jak wiadomo wybitnie istotne jest to, żeby nasze meble były wydajne. Jeżeli za przykład weźmiemy szafę, to z pewnością będzie nam zależało na tym, by była ona pojemna, a przy tym nie absorbowała ogromnej przestrzeni w domu. Rozwiązań jest dużo, a w tym konkretnym przypadku możemy mówić o szafach zabudowanych. Jak jednakże jeszcze można zminimalizować ilość mebli w mieszkaniu? Jednym z kultowych przykładów są w stanie być łóżka do sypialni. Niemniej jednak na myśl tutaj przychodzą łóżka z pojemnikiem bądź też łóżko wysuwane.

Może to być wysuwany schowek, czy także przestrzeń znajdująca się na pełnej przestrzeni łóżka we wnętrzu mebla, a by się do niego dostać należy unieść jedną z części, na jakiej śpimy. W pojemniku takim można na przykład schować pościel, pomocnicze poduszki, czy koc, narzutę. W przypadku tym nie musimy posiadać dodatkowego mebla na te wymienione rzeczy. Dzięki temu przestrzeń w naszym mieszkaniu może się powiększyć. Oczywiście tego rodzaju łóżka są przeważnie wybierane przez klientów i takie łóżka są w największym stopniu dostępne. Jak może wyglądać łóżko i z jakich części składowych może być złożone?

Fundamentalnym elementem każdego łóżka jest leże, inaczej powierzchnia, na jakiej się kładziemy. Ma prawo to być materac, gąbka, czy inny miękki materiał, niemniej jednak na tyle sztywny żeby ciało nie wpadało w niego, co może niepomocnie wpłynąć na mięśnie i stawy, a nawet powodować bezsenność. Leże to może być wykonane z paru części. Jedna z nich może zawierać pojemnik na pościel, a inna stanowi sekcję podnoszenia pleców, czy także zagłówek. Wszelkie te części znajdują się na konstrukcji zazwyczaj nazywanej ramą. Co poniektóre z nich mogą posiadać nóżki, inne są osadzone bezpośrednio na podłożu. Łóżka do sypialni mogą być wybitnie przeróżne. Standardowe, piętrowe, lecz są też dostępne łóżka z baldachimem. Co do łóżka piętrowego to jest to konstrukcja zazwyczaj dwóch takich samych łóżek, gdzie jedno mieści się nad drugim, a dostanie się na górne posłanie gwarantuje nam drabinka.

Z reguły budowane są z drewna, nieraz też może to być konstrukcja metalowa. Natomiast łóżko z baldachimem definiuje nam osłonę, najczęściej z tkaniny, rozpiętą na konstrukcji wokół łóżka, a od czasu do czasu też nad nim.