Coraz to więcej ludzi interesuje się ekologią. Objawia się to pomiędzy innymi wypełnionymi zasobnikami na odpady nadające się do ponownego wykorzystania. Ludzie w recyklingu zobaczyli swój sposób na ochronę otoczenia, a też na oszczędzenie pieniędzy (za wywóz posegregowanych odpadów nic nie płacimy).

Jednak nie każdy wie, jakie artykuły nadają się do powtórnej obróbki. Jest to w szczególności szkło, jakie może zostać poddane recyklingowi, to naturalnie dzięki czemu zmniejszymy ilość spalin aktywowaną w hutach w procesie jego produkcji. Lecz nie jakiekolwiek szkło do tego się nadaje. Do zbiorników rzucamy jedynie szkło opakowaniowe w postaci szklanych butelek, słoików oraz zapakowań po kosmetykach. Żadne inne nie wchodzi w grę, gdyż nie może być poddawane recyklingowi (np. lustra, szyby czy inne rodzaje szkła płaskiego, szklanki, kieliszki, naczynia żaroodporne, porcelana, szkła, żarówki lub świetlówki). Pamiętać należy również, by wyrzucać szkło do stosownych pojemników – szkło barwne do zielonych, tudzież achromatyczne do białych. Pozytywnie na stan lasów oraz zieleni na świecie oddziałuje recykling papieru bądź metalu – tutaj rekomendujemy skup złomu warszawa okęcie. Jest to ekologiczne rozwiązanie pozwalające ograniczyć wycinkę drzew wartościowych do wytwórczości papieru.

Jakim sposobem wiadomo produkuje się go z celulozy, która jest podstawowym składnikiem materiału komórek roślinnych. Znajduje się ona w różnych częściach roślin (korze, liściach, nasionach, pniach, łodygach lub źdźbłach traw), a jest niebezużyteczna do wytworzenia papieru. Skutkiem tego ważna jest ochrona roślin i zapobieganie o powtórne zastosowanie razu już użytego papieru. Do niebieskich zbiorników powinniśmy wrzucać zatem nadający się do ponownego przetworzenia papier: stare gazety, książki, ulotki, broszury, katalogi, tekturę, papierowe torby oraz opakowania czy ścinki drukarskie. Jednakże powinniśmy też nie zapominać, że do recyklingu nie nadają się wszelkie jego typy. Nie musimy wyrzucać do zasobników na makulaturę lakierowanego, brudnego, oleistego bądź foliowanego papieru, tapet, kalek, artykułów higienicznych i zapakowań wielkomateriałowych (tetra pak, kartoniki po sokach).