Przypadki kryminalne, omawiane przez Zaginieni Przed Laty umieszczone są w oddzielnej podkategorii pod adresem https://zaginieniprzedlaty.com/, a osoby, które interesują się kryminalistyką z pewnością będą zadowolone z tego, że mogą zaglądać do tego działu. Opisywane są w tym miejscu sytuacje z Polski, jak i zagraniczne. Często podawane są głośne przypadki, jakie dotychczas nie znalazły rozwiązania. Autorzy merytorycznie ukierunkowani są do wszystkich przypadków, ukazując znaczące dla wyznaczonej sprawy aspekty. Artykuły napisane są angażująco, wobec czego każdy użytkownik w parę chwil wczuje się w klimat danego wpisu. Ogromnym walorem cytowanego serwisu jest to, że jego autorzy rzeczywiście nie obawiają się podejmować nawet szczególnie skomplikowanych zagadnień.

Czytelnicy, którzy chcą się dowiadywać czegokolwiek więcej o wyznaczonej sprawie mogą kontaktować się z osobą zajmującą się danym tematem. Mogą również wymieniać się opinią z pozostałymi użytkownikami. Z uwagi na to, że witryna ma budowę typowego bloga, sposobem zaprezentowania odpowiada czytelnikom, ponieważ wiedzą, że mają okazję bez przeszkód wymieniać się własnym zdaniem z pozostałymi. Mogą także sami udzielać wiadomości o konkretnej sprawie, o ile cokolwiek wiedzą. Sprawy kryminalnie rozpatrywane są kompleksowo, a więc czytelnicy są nad wyraz zaangażowani.

Zwłaszcza, jeżeli chodzi o sprawy niewyjaśnione od długiego czasu. Grupa angażujących się osób z Zaginieni Przed Laty prowadzi współpracę z detektywami, dziennikarzami, czy nawet prywatnymi osobami, które w określoną sprawę są zaangażowane. Z tego względu jest jej blog jest najbardziej rozpoznawalną w kraju witryną, jaka zajmuje się poszukiwaniami osób które zaginęły. Obecnie działa w zgodzie z prawem Fundacja Zaginieni Przed Laty. Osoby, które od początku angażują się w pracę na rzecz osób zaginionych, relacje z rodzinami, bądź z ekspertami pomagającymi w poszukiwaniu, są mocno zaangażowane. Można spodziewać się dobrej atmosfery i poczuć się bezpieczniej w tak ciężkiej życiowo sytuacji, kiedy natrafi się na tę grupę.