Ślub to jedna z najważniejszych decyzji, jakie powinniśmy podjąć w całym stworzonym przez nas życiu. Samo postanowienie nawiązania związku małżeńskiego nie likwiduje niemniej jednak sprawy, gdyż dopiero w tym momencie zaczynają się poważne kłopoty.

Rzecz jasna, im więcej dana osoba chce, im odpowiedniej ma wszystko wyglądać i im pokaźniejsze są wyczekiwania, tym tarapaty stają się większe oraz ich liczba bez ustanku narasta. Nie ma prawdopodobnie nic prostszego, jak wziąć partnera, wyjechać z nim do Las Vegas, złożyć dokumenty i oznajmić „tak”. Po sprawie. Większa część z nas pragnęłaby czegoś więcej oraz skutkiem tego rzeczy są takie skomplikowane, a część z panów ucieka, bądź zmienia zdanie nie wytrzymawszy całej presji i przygotowań do ślubu. Taka jest niestety prawda.

Zakochani za niemało panikują, a rodzice zamiast wspierać ich, dolewają oliwy do ognia. Kłótnie są w takiej sytuacji na porządku codziennym. Być może mamy dzisiaj za dużo wybór. Wszystko ma obowiązek być dopieszczone i przemyślane. Nawet kolor serwetek, czy kształt zaproszeń – tu pomogą zawodowcy z zaproszenia złocone. Nic ekstrawaganckiego, że nie każdy potrafi przejść przez to do samego końca. Ludzie marzą o ślubie, jednak nie zdają sobie nieraz sprawy z tego, ile zdrowia, czasu i pieniędzy to wszystko kosztuje. Z reguły młodym postaciom wydaje się, że podjęcie decyzji o małżeństwie jest najtrudniejsze, a przygotowanie wesela, to jak zaplanowanie imprezy na mieście. Nic znacznie bardziej błędnego. Nie bez powodu organizacja ślubu oraz przyjęcia trwa bardzo długo. Cały proces potrzebuje wielu wyrzeczeń, stresów, a raz za razem nawet kłótni przyszłych małżonków.

Należy bowiem zmierzyć się z wieloma komplikacjami, jak usadzenie weselników, teksty zaproszeń, wybór kościoła, czy menu. Jest tego de facto mnóstwo. Najczęściej kobieta razem z mamą absorbuje się takimi rzeczami, ponieważ dla chłopaka to za wiele.

Mężczyźni wolą w takich sytuacjach odsunąć się gdzieś na bok oraz nie wtrącać do niczego oddając tym samym narzeczonej pole do popisu. Niektórym paniom to odpowiada, inne zaś zmuszają partnerów do dyskusji na temat koloru kwiatów lub ewentualnie długości sukni. To kobiety przecież od dzieciństwa marzą o ślubie, a nie panowie.