Najczęstszą przyczyną bólu układu ruchu są zwyrodnienia stawów, zwłaszcza stawu biodrowego. Niestety choroba ta staje się w współczesnym świecie coraz powszechniejsza, właśnie dlatego również szerokie zastosowanie ma endoproteza biodra. Dzisiaj życie toczy się prędko, człowiek pragnie kolosalnej kondycji, aby dorównać kroku potrzebom, jakie musi zaspokoić. Najczęściej odbija się to na jego zdrowiu.

Oprócz tego skonstruowany przez nas układ biodrowy w szeregu przypadków obciążony jest nadmiarem zbędnych kilogramów, co sprawia, że znacznie częściej choruje. Prócz tego, staw biodrowy w życiu każdego człowieka odgrywa przede wszystkim istotną rolę, co wywołuje, iż kiedy zaczyna chorować korzystna jest prędka pomoc, a w zwłaszcza ciężkich, przewlekłych wypadkach nawet endoproteza biodra.

Wolno ogłosić, że endoproteza biodra gra rolę części zamiennej. Część ta ma zastępować zniszczony, chory staw i pozwalać potencjalnej osobie na zdrowe, bezbolesne funkcjonowanie – więcej na stronie rehabilitacja warszawa. Zabieg, jakim jest endoproteza biodra wykonuje się w większości wypadków wtenczas, kiedy istnieje taki stan bioder, w jakim nie wolno przeprowadzić innych zabiegów, bowiem nie zapewniają one rezultatów. Jeżeli mamy do czynienia ze schorzeniem stawu kolanowego, w niektórych, kiedy tak właściwie nie pozwalają zabiegi rehabilitacyjne, niezbędna jest endoproteza kolana, inaczej wszczepienie protezy. Nim nastąpi zabieg, jakim jest endoproteza kolana, pacjent musi poznać wszystkie dopuszczalne powikłania, oraz dowiedzieć się, jakie może być potencjalne niebezpieczeństwo operacji.

Zazwyczaj endoproteza kolana wykonywana jest w sytuacji, gdy ruchomość stawu kolanowego jest ograniczona oraz stwarza ból. Powodem takiego stanu rzeczy ma prawo być na pozór niegroźne skaleczenie, zapalenie, i degeneracja chrząstki, jaką jest pokryta kość. Oprócz tego endoproteza kolana wskazana jest wśród osób o wiele posuniętych w wieku, a też tych, które znamionują się wadą postawy. Nie od razu doktor zaleca wykonanie tego zabiegu, wskazany jest on dopiero wtenczas, kiedy lekarstwa czy fizjoterapia nie odnoszą pożądanego skutku. W najtrudniejszych wypadkach stosuje się tak zwaną protezę całkowitą, zwłaszcza w owym czasie, gdy stan kolanowy jest nieomalże całkiem zużyty. Protezę stabilizuje się wyjątkowym cementem, właśnie dlatego już w krótkim czasie po zabiegu wolno ją obciążać.