Prawdziwa uciecha ze spożywania kawy jest zagwarantowana, kiedy zakupi się Ekspres Jura, czyli automatyczny ekspres ciśnieniowy. Wywodzące się ze Szwajcarii ekspresy, jakie można zamówić w sklepie Broda wyróżniają się idealną wartością użytkową. Poszczególne modele opracowane są na podstawie nowoczesnych technologii, dzięki czemu jest okazja de facto odczuć, że smak kawy wyraźnie różni się od tej, która zrobiona jest w standardowych okolicznościach lub przy wykorzystaniu innego rodzaju ekspresu. W modelach zaprezentowanych ekspresów wszystko jest obmyślone szczegółowo: łatwa obsługa wyświetlacza z tekstem, użycie pokrętła o optymalnej użyteczności, łatwy sposób obsługi całego ekspresu. Moduł oprogramowania jest przygotowany w oparciu o nowoczesne standardy, jakie wprost można traktować jako pionierskie. Wystarczy wobec tego zaledwie parę ruchów, żeby móc cieszyć się kawą tak {dobrą|smaczą|smakowitą jak z przygotowania zawodowego barmana parzącego kawę. Można zrobić aż 6 rodzajów kw, świeżych, subtelnych i aromatycznych. Ziarna kawy zmielone są wprost natychmiastowo, z uwagi na zastosowanie udoskonalonych kątów cięcia.

Espresso o wyśmienitym posmaku można otrzymać, z uwagi na zastosowanie Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej. Rewolucyjna metoda optymalizuje czas ekstrakcji, tłocząc ciepłą wodę przez zmieloną kawę w prędkich sekwencjach. Dzięki temu, z kompletnej gramatury pomielonej kawy można uzyskać pełnię posmaku i zapachu.

W ekspresach Jura zastosowany jest także Inteligentny System Wody z automatycznym czujnikiem filtra. Filtr CLARIS chroni ekspres automatyczny przed osadami z kamienia a także wytrąci z wody substancje, jakie mogą wpływać negatywnie na jej smak oraz zapach. Jako, że filtr funkcjonuje zgodnie z zasadą przepływania grawitacji, w każdej sytuacji filtruje tylko tę ilość wody, jaka jest wymagana do przyrządzenia wytypowanej przez użytkownika ekspresu kawy. Czyszczenie nowoczesnego ekspresu jest równie nieskomplikowane jak robienie kawy. Wystarczy nacisnąć odpowiedni guzik, żeby włączyć połączone ze sobą programy do popłukania i czyszczenia.