W świecie bankowości można wyróżnić dwa podmioty asystujące w różnych operacjach ekonomicznych. Jednym z nich jest naturalnie kredytobiorca. Tak, w związku z tym kredytobiorca jest to jednostka, która stara się o otrzymanie kredytu lub ewentualnie również jest już w trakcie spłacania jakichkolwiek kredytów bankowych. Jakikolwiek człowiek ma myśl, iż pożyczki bankowe niemal zawsze będą miały wpływ na jego stan środków pieniężnych. Jakikolwiek kredytobiorca ma prawo ubiegać się o kredyt bez bik, jaki proponowany jest wszystkim ludziom na dogodnych przesłankach kredytowych. Ewidentnie jeśli człowiek zaciąga pożyczki pomiędzy innymi na poczcie zwany jest pożyczkobiorcą, który będzie dopełniał spłaty zadłużenia.

Kredytobiorca zarówno jak też pożyczkobiorca zobowiązuje się do regulowania wszystkich zobowiązań związanych ze spłatą rat kredytowych. Ma obowiązek to robić w stricte wyznaczonym terminie i w właściwej wysokości. Kredytobiorca podpisując umowę kredytową zobowiązany jest też zapoznać się ze wszelkimi zawartymi w niej warunkami – tak działa też pożyczka bez bik. Należy w związku z tym przestrzegać wszystkich zasad, które wpłynął w późniejszym czasie na dobre spłacanie kredytu. Ważną rolę w bankowości odgrywa również kredytodawca. Rzecz jasna kluczowym kredytodawcą jest Narodowy Bank Polski, jaki przyzna kredyty bankowe do małych banków i wydaje polecenie żeby te banki zawarły je w swojej szerokiej ofercie. Każdy kredytodawca zobowiązany jest udzielać pożyczki czy również kredytów na ściśle wyznaczonych warunkach, które pozwalają aby bank był bezpieczny i miał pewnego rodzaju zabezpieczenie przed wieloma oszustami.

Także banki udzielają kredytów bankowych figurom, które posiadają zdolność kredytową. Taką samą rolę odgrywa kredyt bez bik, który znajduje się w ofertach kredytodawców. Jest to rodzaj kredytu, jaki nie wymaga od ludzi załatwiania aż tylu formalności co należy załatwiać przy każdym innym kredycie. Kredytodawca posiada także wybór w różnorodnego rodzaju pożyczkach, pożyczkach czy również kontach bankowych. Ludzie w różnym celu udają się do banku nie zawsze pragną zaciągnąć kredyt. Mogą również dokonywać spłaty własnych zobowiązań wynikających z typowego życia. Są banki, które przyciągają ludzi sympatyczną obsługą niemniej jednak również co poniektóre wręcz ich odpychają.