Jeśli mamy do czynienia ze schorzeniem stawu kolanowego, w niektórych, kiedy tak właściwie nie pomagają zabiegi rehabilitacyjne, niebezużyteczna jest endoproteza kolana, czyli wszczepienie protezy. Zanim nastąpi zabieg, którym jest endoproteza kolana, pacjent musi poznać wszelkie dopuszczalne powikłania, oraz dowiedzieć się, jakie może być ewentualne niebezpieczeństwo operacji. Zazwyczaj endoproteza kolana wykonywana jest w sytuacji, gdy ruchomość stawu kolanowego jest ograniczona i stwarza ból. Powodem takiego stanu rzeczy może być na pozór niegroźne skaleczenie, zapalenie, oraz degeneracja chrząstki, jaką jest pokryta kość. Oprócz tego endoproteza kolana wyznaczona jest wśród osób znacznie posuniętych w wieku, a również tych, jakie znamionują się wadą postawy. Nie od razu lekarz zaleca wykonanie tego zabiegu, wskazany jest on dopiero wtenczas, gdy lekarstwa czy fizjoterapia nie odnoszą pożądanego skutku – może być przydatny sprzęt rodzaju skleportomedika.pl. W najtrudniejszych przypadkach użytkuje się tak zwaną protezę kompletną, zwłaszcza w owym czasie, kiedy stan kolanowy jest niemal całkiem zużyty. Protezę stabilizuje się specjalnym cementem, w następstwie tego już w krótkim czasie po zabiegu można ją obciążać.

Chwilowo zabieg, jakim jest chirurgia ręki wykonywany jest bardzo w szeregu przypadków, bo ze względu na swą anatomiczną budowę, oraz mnogość funkcji, jakimi charakteryzuje się ręka, błyskawicznie ulega ona urazom. Na dodatek chirurgia ręki współpracuje również z innymi specjalnościami, jak na przykład: ortopedia, chirurgią naczyniową, lub także chirurgią plastyczną oraz ogólna. Ze względu na swe zadania chirurgia ręki uważana jest za jedna z najtrudniejszych operacji, jaka oprócz wiedzy i umiejętności, potrzebuje też doświadczenia i wirtuozerii. Obecnie chirurgia kończyn jest szeroko rozwinięta, wobec tego też dziś wykonuje się operacje, które znamionują się wysokim standardem usług medycznych.

Dodatkową zaletą jest także to, iż dzisiaj chirurgia ręki wykorzystuje dodatkowy sprzęt, jak na przykład klej tkankowy do zamykania rany, co znacznie przyspiesza oraz upraszcza cały proces gojenia się ran. Ten rodzaj chirurgii charakteryzuje się dziś kolosalnym doświadczeniem, oraz dalej nie ustaje w próbach poprawy, a tym samym ciągle się udoskonala. Chirurgia ręki żąda fachowego wykonania, dlatego najlepiej jest wybierać lekarzy profesjonalnych.