Sprzedażą posiadającej spore walory estetyczne i solidnej ceramiki włoskiej zajmuje się sklep Sekret Elegancji. Efekt płytki, jaki można otrzymać to: podobne do marmuru, podobne do kamienia, płytki imitujące beton, gres imitujący drewno oraz w klimacie loftowym. Oznacza to, że abstrahując, czy ktokolwiek poszukuje czegokolwiek w stylu w większym stopniu tradycyjnym lub może modernistycznym, wyszuka cokolwiek dla siebie. Jeżeli natomiast nie do końca jest się zdecydowanym, to na witrynie sklepu można zobaczyć przykładowe projekty albo umówić na konsultację z wykwalifikowanymi ekspedientami ze sklepu. Pewne zaś jest to, że dopasowując wybrane włoskie płytki ich sposób wykonania będzie nie do podważenia.

Płytki przypominające marmur zaliczają się do wyjątkowo popularnych. Marmur to materiał kojarzący się z luksusem i niebanalnym stylem. Dlatego warto dobierać tego typu płytki, o ile podobne rezultaty chciałoby się otrzymać w konkretnych wnętrzach. W katalogu galerii włoskich płytek Sekret Elegancji można liczyć na szeroki wybór odmian płytek, w licznych opcjach kolorystycznych i designu. Płytki imitujące naturalny kamień polecane są przede wszystkim do wnętrz stylizowanych modernistycznie. Udostępnione są także płytki ceramiczne imitujące beton, jakie rekomendowane są do wnętrz w klimacie industrialnym.

Minimalizm i prosta struktura sprawiają, że płytki z takiej kategorii sprawdzą się także w pomieszczeniach minimalistycznych. Płytki betonopodobne przypominają prezencją oraz strukturą betonową ścianę lub podłogę. Taki kafel pozostaje w trendach już od wielu sezonów a także nic nie wskazuje, że miałoby się to zmienić. Do niebanalnych propozycji w katalogu wlicza się gres przypominujący drewno. Kafelki ceramiczne tego typu dedykowane są do wykończenia podłóg na równi w domach stylizowanych tradycyjnie, ale też modernistycznie. Do złudzenia przypominają one konstrukcję i wybarwienie drzewa, a to kupujący decyduje jaki konkretnie typ wybierać.