Ćwiczenia pomagają nie jedynie w utrzymaniu właściwej masy ciała ujędrnianiu, jakkolwiek też oddziałują na utrzymanie zgodnej postawy ciała. Takie zadanie ma oczywiście gimnastyka korekcyjna. Jest to specjalnie opracowany system ćwiczeń, jakie wpływają na wzmocnienie mięsni pleców, ramion oraz szyi, co ma pomóc w eliminowaniu wad postawy. Tego typu gimnastyka prowadzona jest przez profesjonalistów, którzy posiadają należytą wiedzę w tym zakresie.

Od czasu do czasu niemniej jednak dzieci, które cierpią na skoliozę lub inne schorzenie kręgosłupa, ćwiczą też same w domu. Na ogół nie potrzeba do tego żadnego drogiego oprzyrządowania, wystarczy normalna mata wspólnie z kolosalną piłką. Regularnie wykonywana gimnastyka może przynieść nadzwyczaj zadowalające wyniki. Wynika to z tego, że ćwiczenia są opracowane tak, aby brały w nich udział profesjonalne partie ciała – w tym wspomoże owijki na nadgarstki. Intensyfikacja mięśni wpływa na ich napięcie i pomaga w prostowaniu zgarbionych pleców. Przesłanką jest systematyczność oraz adekwatnie gigantyczna liczba powtórzeń wykonywanych ćwiczeń. Aerobik to odmiana aktywności fizycznej, przede wszystkim atrakcyjna wśród pań. Wypływa to w dużej mierze z faktu, że odbywa się on zawsze w grupie, co na domiar tego motywuje do ćwiczenia. Są również filmiki w internecie lub też na płytach, dzięki jakim wolno ćwiczyć samemu, w zaciszu własnego domu.

Najczęściej aerobik odbywa się przy muzyce. Bazuje na wykonywaniu przeróżnych, niezbyt skomplikowanych ruchów. Łączy w sobie przysiady, wyrzuty kończyn, różne skłony. Jakim sposobem głosi jego nazwa, kwalifikowany jest do ćwiczeń aerobowych, innymi słowy takich jakie, jakie pomagają przy spalaniu tłuszczu, a tym samym zrzucaniu nadwagi. Jego jedyną rangą jest to, że z reguły trwa dość długo, zazwyczaj 45 minut, co może być na początku kolosalną przeszkodą dla osób dopiero zaczynających uprawianie tego typu aktywności fizycznej i całkowicie pozbawionych kondycji. Wtedy należy pamiętać o tym, żeby starać się stopniowo wydłużać czas ćwiczenia, gdyż w przeciwnym wypadku czekają nas zakwasy, naderwane mięśnie i bóle kręgosłupa oraz innych kości.