Akompaniują nam na co dzień w życiu, jest ich niesłychanie mnóstwo naokoło, gdyż bez nich nie można się obejść. Opakowania to detale, to właśnie dzięki którym możemy łatwiej przechowywać artykuły żywieniowe bądź jakiekolwiek inne przedmioty, które w podróży są zagrożone oraz są w stanie ulec uszkodzeniu. Jest ich ogromna rozmaitość, bo jak wiemy materiałem, z którego powstają są należyte dobierane do towarów. Występują one we wyrobach towarów żywieniowych oraz innych przedsiębiorstwach, jednakowoż oraz my sami jesteśmy w stanie takie opakowanie dopasowywać do swoich osobistych wymogów. Mają w sobie zapinania, wzory oraz profesjonalne kształty dobrane pod względem jakości rzeczy, jakie w nie pakujemy.

Każde opakowanie to pewność, iż przedmiot będzie chroniony od warunków zewnętrznych, oraz od niepożądanych rąk np. małych dzieci. Jedne są bardziej trwałe od drugich, jakkolwiek to już w zależności od tego gdzie będą stosowane. Opakowania są używane dla naszej wygody, dają również świadomość uporządkowania korzystnych rzeczy, choć rzadko używanych danym czasie itp. – tutaj pomoże tektura falista. Duża grupa ludzi wie jak są wytrwałe, albowiem ich stan ważny jest od tego gdzie będziemy oraz w jaki sposób je przetrzymywać. Opakowania jedne z wielu mogą być komponowane z tektur grubszych lub cienkich, w zależności do jakich artykułów.

Jeżeli chodzi o przedmioty takie standardowe to kredki oraz mazaki, które w większości wypadków są sprzedawane w tekturowych kartonikach. Są zazwyczaj ochroną dla mniejszych produktów np. biurowych i szkolnych, w jakim miejscu wybrać w nich jesteśmy w stanie małe farbki plakatowe lub komplety kredek, pasteli cieszących schludną okładką niejedne dziecko. Przy otwieraniu są dość giętkie dla palców pierwszoklasisty, a cała ich powierzchnia z powłoką ulubionych bohaterów z bajki itp. Takie opakowania jednakże są krótkotrwałe, gdyż w miejscu otwierania często się wyginają czy też z w pewnych momentach drą, tektura już nie jest taka sztywna, gdzie poprzez dostanie się wody mogą nieco utracić na fakturze. Poza tym jak na warunki to dosyć solidne opakowania na delikatne zwykle rzeczy, niszczące się jednakże pod naporem natłoku rzeczy np. w plecaku.