Ogłoszenia podawane na witrynie informującej o Nowym Sączu to coś, co wyjątkowo motywuje internautów do zajrzenia na Portal Nowy Sącz. Oczywiście, zwykle zajrzą oni do aktualności co do określonych eventów. Aczkolwiek to, że mogą dodać anonse, podczas gdy tylko założą konto w serwisie pozostaje szczególnie praktyczne. Założenie konta pozwala nie tylko na dodawanie anonsów. Można albowiem zaglądać do własnych dodanych w przeszłości ogłoszeń a także wymieniać się uwagami z pozostałymi użytkownikami.

Aby natomiast znaleźć ogłoszenie a propo tego, co w danym czasie nas interesuje, wystarczy wpisać frazę w lupkę. Ogłoszenia dodawane są w kategoriach jakimi są: motoryzacja, nieruchomości, praca, dom i ogródek, elektronika, moda, zwierzęta, artykuły dziecięce, rękodzieło, sport oraz zamiłowania, muzyka oraz edukacja, usługi i firmy, ślub i wesele, Nowy Sącz się dzieli – wymiana bezgotówkowa oraz oddam/szukam. Spora rozpiętość tematów sprawia, że każdy wyszuka bez problemu to, czego poszukuje oraz ma okazję coś dodać w branży, jaka go ciekawi.

Mieszkańcy Nowego Sącza mają okazję pomiędzy sobą poprowadzić wymianę przy użyciu gotówki lub wymianę bezgotówkową, wzajemnie pomagając sobie w poszukiwaniu. To bardzo praktyczne oraz oddziałuje korzystnie na całą społeczność. Tym bardziej, że można też pogłębić relacje za pośrednictwem Facebooka, Twittera, Instagrama lub Youtube’a. Wystarczy komentować to, co regularnie sądecki portal informacyjny udostępnia w mediach społecznościowych. Można chociażby skomentować eventy w których wzięło się udział jak i wymienić uwagami z pozostałymi uczestnikami wydarzeń. Serwis Nowy Sącz zacieśni więc relacje pośród mieszkańców Nowego Sącza i jest to następna użyteczna rola, jaką spełnia. W dodatku, czytelnicy na równi ochoczo zaznajomią się z archiwami ale też na przykład z podkreślonymi na stronie głównej. Ta strona jest zaprojektowana użytecznie.