Wydaje się, że tracenie wagi jest procesem, który zawsze prowadzi tylko i wyłącznie do zguby zbędnie nagromadzonych kilogramów. Tymczasem w rzeczywistości bywa różnie, nieraz zupełnie odwrotnie, szczególnie, że pokazują to statystyki i potwierdzają sami zainteresowani, a w takim razie osoby, jakie odchudzały się a dziś wyglądają jeszcze gorzej aniżeli przed zainicjowaniem odchudzania. Jakim sposobem to dopuszczalne? Otóż niezwykle dopuszczalne i jest na to jedna łatwa odpowiedź, a wobec tego jest pewnego typu ważna przyczyna. Jaka? Otóż taka, że ludzie nie są w stanie pozbyć się tak zwanego efektu jojo. Efekt jojo pojawia się wtedy, kiedy człowiek decyduje się na wybitnie restrykcyjną dietę, podczas której jest w stanie wytrzymać przez chwilę by uzyskać konkretne efekty, niemniej jednak nie jest w stanie wytrzymać dłużej aniżeli na przykład kilka dni, tygodni czy też miesiąc.

Na pewnym etapie zezwala sobie na więcej albo wraca do starych przyzwyczajeń czy najzwyczajniej w świecie wygłodzony rzuca się na jedzenie, przez co zjada dwa razy tyle jedzenia ile jadł przed zaczęciem diety,a w wynik jest taki, że tyje. Tycie jest też przyczyną niecierpliwości – chcemy szybkich efektów, a kiedy ich nie ma znowu jemy oraz koło się zamyka. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy istnieje jakikolwiek dobry moment na rozpoczęcie odchudzania? Jeśli nie, to jest na to właśnie czas, zwłaszcza, jeśli na przykład odchudzanie będziecie rozpoczynać pierwszy raz w całym swoim życiu.

Z jakiego powodu? Odpowiedź na to zapytanie jest łatwa – otóż wybranie momentu na odchudzanie czy raczej jego rozpoczęcie jest istotne, bowiem jeżeli wybierzemy kiepską chwilę, możemy błyskawicznie się poddać lub po prostu nie posiadać wystarczająco silnej woli – tutaj pomoże także liposukcja. Zwłaszcza dotyczy to kobiet, które jak wiadomo różnie czują się w konkretnej fazie cyklu.

Przed okresem, zwłaszcza kilka dni nadzwyczaj wielokrotnie odczuwają pociąg do słodyczy, co jest naturalnie wytłumaczalne biologicznie i rozpoczęcie odchudzania w tym momencie byłoby po prostu katastrofą. Najpoprawniej wobec tego robić to zaraz po rozpoczęciu miesiączki. Wybitnie odpowiednio także, o ile nigdy się jeszcze nie odchudzaliśmy rozpocząć raz a odpowiednio, bo organizm dozna szoku oraz będzie chudnąć ekspresowo. Jeśli nie przetrwamy wtedy, to tak solidnych efektów nie uzyskamy już nigdy, bo ciało będzie się już bronić przed brakiem pożywienia spowalniając metabolizm.