Inicjując osobisty biznes, musisz podjąć pierwsze działania, jakie są najtrudniejszą częścią całego przedsięwzięcia. W głównej mierze musisz pamiętać o tym, że to z jakim pomysłem wystartujesz w interesie jest najważniejszą częścią planu. Musisz przekonać swoim pomysłem. Jaki musi być ten pomysł oraz jakie przymiotniki musi zawierać? Przede wszystkim ma obowiązek być zgodny z twoimi zręcznościami, byś był w stanie sprawnie nim pokierować. Później, istotne jest, by pomysł był pionierski. Możesz założyć kolejną jednostkę gospodarczą, zajmującą się remontowaniem, usługami budowlanymi i pośrednictwem.

Jakkolwiek możesz też utworzyć coś całkowicie innowacyjnego, innego. Przykłady? Projektem na atrakcyjny i pionierski biznes może być założenie szkoły tańca pole dance, który w Polsce nie jest jeszcze tak częsty, jakkolwiek na zachodzie faktycznie. A Polki również potrzebowałyby się go nauczyć. Celuj w miejsca, jakich jest mało, a które są pożądane przez ludzi. Zacznij od początku, od oryginalnych rozwiązań, które pomogą Ci w samej reklamie biznesu rodzaju Maszyny do lodów. Im o wiele bardziej innowacyjny pomysł tym porządniej. Pomysł na biznes powinien być oryginalny.

Lecz jeśli nie masz zdolności do prowadzenia takiego biznesu, a chcesz pracować u siebie. Sam sobie być szefem i nie dać nikomu kierować Twoim wolnym czasem, lub też Twoją pracą, to czas na otworzenie czegoś własnego co będzie Cię w pełni zadowalał, albowiem masz potrzebne do tego zdolności, a nie tylko pomysł. Czyli? Przez pół życia byłeś niesłychanie porządnym fachowcem budowlanym. Remontowałeś domy oraz robiłeś to z przyjemnością, bo masz opanowaną taką umiejętność i nie jest to dla Ciebie męczące. Nie musisz się wcale przekwalifikować. Otwórz swoją firmę budowlaną, tylko, że pokieruj nią tak, żeby stała się najbardziej modną firmą w mieście. Ważne aby pomysł na Twój interes, szedł w jakiś sposób w parze z Twoim wprawą w biznesie i z tym, co pragniesz w tym biznesie osiągnąć. Wbrew pozorom pomysł na biznes leży w zasięgu twojej ręki, trzeba tylko trochę się wysilić oraz może być on związany dalej z Twoim zawodem, a niekoniecznie musisz zmieniać branżę.