Istotny podział nurkowania traktuje kategorii awansu nurka. W tym aspekcie wyróżnia się na przykład nurkowanie rekreacyjne, a wobec tego w miarodajnym sensie jest to pikowanie amatorskie i drugie, tak zwane nurkowanie komercyjne, które jest połączone z pracami podwodnymi, dopełnianiem jakiś pomiarów i tak dalej – jest to więc po prostu nurkowanie zawodowe. Nurkowie fascynujący się tym wariantem nurkowania wyposażeni są nie tylko w dobre, niezmiernie zaawansowane umiejętności, jednakowoż przede wszystkim potrzebuje nadzwyczaj wprawnego oprzyrządowania.

Kandydaci, którzy pragną dostać się do takiej pracy muszą liczyć się z niezwykle zagmatwanymi egzaminami. Wymagania, jakie są przed nimi stawiane są w rzeczywistości ogromne i dotyczą ich predyspozycji zarówno psychicznych jak i oczywiście i bodajże w głównej mierze predyspozycji fizycznych.

Nurek musi być pełen zdrowia pod każdym kątem oraz odporny na działanie w warunkach niesprzyjających. Niezbędne jest skończenie właściwych kursów i legitymowanie się słusznymi dokumentami, które dopiero zezwolą na startowanie na taką posadę. Pośród wielu ofert dotyczących nurkowania, w wielu państwach szykuje się miłośnikom podwodnego świata coraz to więcej atrakcji. Chociaż miastar-tours.com – nurkowanie egipt samo w sobie jest już ciekawe i pasjonujące – oglądanie podwodnego świata, pływanie wśród błyskotliwych ryb czy oglądanie z bliska rafy koralowej to w istocie nie lada przeżycie.

Jednakże dla osób, jakie nurkują już jakiś czas takie atrakcje przestają być żartobliwe oraz oczekują one najzwyczajniej w świecie czegoś więcej. W takim wypadku nadzwyczaj atrakcyjną opcją jest na przykład nurkowanie z rekinami. Rozbrzmiewa groźnie prawda?

Owszem, jednak bywają takie rekiny, które nie są dla człowieka niebezpieczne, ani trochę, właśnie dlatego można korzystać z takiej kapitalnej dogodności. Jak najbardziej bywają również śmiałkowie, którzy w szczególnych klatkach nurkują wśród niebezpiecznych rekinów, jakkolwiek to już w konkretnym celu, poniekąd badawczym oraz są to zawodowcy. W ramach atrakcji można jedynie nurkować wśród rekinów bezpiecznych, choć oraz tak zawsze wypada zachować szczególną ostrożność, aby nie narażać swojego życia.