Materac kieszeniowy cieszy się niesłabnącą popularnością. Stosowany od wielu lat zapewnia solidny i duży komfort użytkownikom, dzięki przemyślanej konstrukcji, która zastąpiła już wysłużone materace bonelowe. Materace sprężynowe są wytrzymałe i solidne. Do takich właśnie należy materac bonelowy w którym stosowane są sprężyny połączone ze sobą metalowym drutem. Połączenie takie sprawia, że przy nacisku pracuje całościowo układ sprężyn, materace tego typu są tez twardsze. Niestety wadami tego typu rozwiązania z zastosowaniem sprężyn bonelowych, jest słabsza elastyczność i nie do końca dobre dopasowanie się do ciała.

W materacach kieszeniowych także zastosowane są sprężyny, jednakże pomyślano tu aby pójść krok dalej i zoptymalizować konstrukcję, jednocześnie zachowując zalety sprężyn, solidność oraz trwałość konstrukcji. Tak właśnie powstał materac kieszeniowy, w którym każda sprężyna zapakowana jest w oddzielną kieszeń, pracuje też indywidualnie i dzięki temu idealnie dopasowuje się do budowy ciała.

Nowoczesna konstrukcja materaca kieszeniowego rozwiązuje wiele problemów, jak chociażby eliminuje efekt spadania, przy korzystaniu przez dwie osoby. Dobre dopasowanie się do ciała śpiącej osoby, odgrywa znaczącą rolę we wsparciu dla kręgosłupa. Poszukując dobrych i solidnych materaców, wykonanych z wysokiej jakości materiałów, odwiedzić możemy stronę https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kieszeniowe/14 na której znajdziemy szereg informacji dotyczących budowy i właściwości materaców nie tylko kieszeniowych ale także innych rodzajów takich jak materac kokosowy lub lateksowy. Dzięki zastosowaniu pokrowców samo wentylujących się, które wykonane są z klimatycznego włókna, można zadbać o materac aby posłużył na wiele lat.

Na koniec jeszcze warto wspomnieć, że twardość materaca zależna jest szczególnie od jego warstw. Wybierając materac, powinniśmy się kierować przede wszystkim wagą jak również pomocniczo wzrostem. Jeżeli mamy wątpliwości, można poradzić się sprzedawcy w sklepie, który pomoże w dobraniu odpowiedniego materaca do indywidualnych preferencji.