Zanim wybierzesz kamień, jako element wykończeniowy dla swego lokalu mieszkalnego, poznaj jego wszelkie właściwości – również plusy, jak oraz wady. W najwyższym stopniu użyteczny okazuje się bo granit – kamień ten nie ściera się oraz nie plami, a na dodatek można czyścić go stereotypowymi detergentami. Gorszy w użyciu aniżeli granit jest marmur, bo ten rodzaj kamienia swobodnie się rysuje oraz matowieje. Oprócz tego marmur może zostać zniszczony przez tłuszcz, a nawet niesłychanie słabe kwasy. Z tego również względu marmur musi pozostać zaimpregnowany dobrą substancją ofiarowaną do kamienia – na szczęście preparaty te dostępne są w sklepach.

Trawertyn tudzież to kamień porowaty, który skłonny jest na wchłanianie tłuszczu oraz gromadzenie kurzu. Z tego względu kamień ten ma obowiązek pozostać zabezpieczony szczególną substancją – w większości wypadków żywicą. Jest to tak zwana resina transparentna, która w końcowej fazie pokrywana jest impregnatem. Każdy z tych kamieni można pielęgnować w podobny sposób, bo wystarczy jedynie umyć je wilgotną szmatką, a potem zastosować szczególne środki do czyszczenia. Marmur jest skałą osadową, wskutek tego również jego naturalna barwa jest przeważnie jasna, co potwierdza kamieniarstwo szczecin. Na potrzeby dzisiejszego człowieka barwę skały zmieniono, w następstwie tego dziś na rynku można zakupić ją w nieomalże wszystkich barwach, o jakich tylko zamarzymy i jakie pasują do wnętrza naszego mieszkania.Teraz marmur znajduje niezwykle szerokie wykorzystanie w wykańczaniu wnętrz mieszkalnych, wskutek tego przez wielu ludzi uważany jest za materiał doborowy, znamionujący się wysoką ceną. W większości wypadków to właśnie ludzie zamożni stosują go, jako element dekoracyjny zarówno w mieszkaniu, jak i w ogrodzie.

W dzisiejszych czasach marmur wykorzystywany jest w nieomalże wszystkich pomieszczeniach w domu, wskutek tego może być w użyciu w salonie, sypialni, kuchni, czy też w holu oraz łazience. Wadą kamieni użytkowanych w aranżacji wnętrza lokalu mieszkalnego jest również ich dosyć wysoka cena. Najdroższe są kolosalne kamienne płyty, które zdobywane są przez kontrahentów składów kamienia. Takie płyty trzeba adekwatnie przeciąć, obrobić i dostosować ich wielkość do wymiarów, jakie pragniemy zastosować w pomieszczeniu.