Każda moda, która obecnie dominuje, jest czymś inspirowana. A inspiracje wolno czerpać ze wszystkiego. Jedni śledzą trendy pojawiające się na wybiegach na całym świecie: czy to w Paryżu, czy Londynie, czy Tokio. Inni z kolei, wypatrują inspiracji w filmach, w ukochanych postaciach oraz ich stylu. Taką postacią z której bardzo nieraz czerpią wzorce kobiety, będzie Audrey Hepburn. Domena stylu oraz mody, jest sednem klasy i elegancji. Mała czarna, rękawiczki za nadgarstek, perły. Na co dzień z trudem być Audrey, jednak wiele dziewczyn i kobiet próbuje naśladować jej styl, nosząc sukienki w kwiatki, z kołnierzykami. Ikoną jest również Coco Chanel, jakiej nie wypada nikomu opisywać. To zresztą ona, wpisała na salony modę na noszenie nieśmiertelnych małych czarnych, inaczej czarnych sukienek, dość krótkich o niezależnym kroju, w odniesieniu do tego, co komu pasuje.

Dzisiaj też jesteśmy w stanie czerpać inspiracje ze współczesnych ikon mody, a za taką uważana jest Kate Moss, której nienaganny styl, jest wzorem dla wielu dam w całej Europie. Idzie lato, ale trend na to, żeby latem nosić same słoneczne barwy już dawno przeminął. Do dziś. Dziś znowu będziemy ubierać cytrynowe oraz pomarańczowe odcienie, wybieramy także kolorowe skarpetki. Z jakiego powodu? Bo tak mówi nam najnowsza kolekcja Michaela Korsa. Łączyć jesteśmy w stanie to z bielą, z brązem, z odcieniami pospolitymi dla barw pustyni.

Wskutek tego to połączenie ma prawo zszokować, przywykłych do idealnego łączenia barw. Jednak skoro idzie lato, a my odchodzimy od wzburzania ze sobą barw absolutnie nie pasujących, to wolno zaszaleć oraz oddać się absolutnie temu trendowi. I tak należy wymienić szafę, ponieważ jest to jedna z niepisanych zasad mody. Na lato wymieniamy szafę, bo jest to dobra pora na rozpoczęcie wszelkich zmian, które może nam przynieść ta pora roku. Zresztą, zazwyczaj dzieje się tak, że latem tracimy kilka kilogramów i wymiana garderoby jest absolutnie konieczna, a nie tylko potrzebna. Stawiajmy na odważne połączenia, jednak nie zapominajmy, że wyglądanie jak motyl, czy też choinka bożonarodzeniowa nie są w trafnym guście oraz nigdy nie będą.