Prozdrowotne kąpiele z ozonem, wpływające stricte na powierzchnię skóry proponowane są w Klinika ozonoterapii Katowice. Kąpiele ozonowe to aplikowanie ozonu na skórę pod postacią gazową. Podczas każdej takiej kąpieli gaz wpływa aktywnie na powierzchnię skóry, w efekcie wykazując sporo cech korzystnych dla zdrowia. Ozon w dużym stężeniu wykazuje działanie sprzyjające zdrowiu, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz zwalczające pasożyty.

Kąpiele z ozonu są całkowicie bezpieczne, gdyż ozon jest gazem naturalnie egzystującym w środowisku. Należy mieć świadomość, że efekty kąpieli ozonowych są widoczne już po paru aplikacjach. Patrząc na to, że działanie ozonu jest kompleksowe, można spodziewać się oddziaływania na cały organizm. Zaleceniami do kąpieli ozonowej są: trudno gojące się rany, owrzodzenia, choroby skórne o różnym podłożu, niedokrwienie kończyn spowodowane cukrzycą lub miażdżycą.

Z kąpieli ozonowych nie mogą natomiast korzystać kobiety karmiące piersią, kobiety w ciąży oraz osoby zmagające się z nowotworami. Podczas kąpieli ozonowej leczone kończyny są wkładane do specjalnego worka, do którego jest wprost wlewany ozon pod postacią gazową. Zależnie od tego, na co cierpi pacjent, ozonowane są kończyny górne albo dolne. Kąpiel ozonowa trwa od 20 do 30 minut. Aby zapisać się na zabieg, wystarczy skontaktować się z pracownikiem kliniki, aby zapisać się w dogodnym dla siebie czasie oraz zapoznać z charakterystyką zabiegu. Dla wzmacniania efektów do kąpieli ozonowej dodawane są olejki eteryczne albo sole lecznicze. Znajdująca się w Katowicach klinika specjalizuje się w konkretnych terapiach już od wielu lat. Są to: ozonowanie krwi, ozonowanie uszu, ozon dopochwowy, ozon dojelitowy, kąpiele ozonowe a także ozonowanie wody i oliwy. Ich skuteczność medyczna oceniana jest na 80%. Klinika Ozonoterapii to jedna z nielicznych klinik na Śląsku, mająca do zaoferowania tego typu leczenie alternatywne.