Medycyna zna wiele metod kuracji. Ustalenie ich wszystkich zajęło co niemiara czasu, dużo dziesiątek lat. Sami doskonale wiemy, na jakim poziomie była medycyna jeszcze jakiś czas temu a na jakim jest dzisiaj. Zdajemy sobie sprawę również oraz z tego, iż za parę czy kilkanaście lat legendarne będą jeszcze inne efektywne metody leczenia przeróżnych chorób. I wybitnie prawidłowo. Dzięki temu będzie możliwe leczenie pacjentów w przeróżnym stanie, cierpiących na przeróżne choroby.

Nowoczesna medycyna nie zna jeszcze wszelkich metod leczenia. Są schorzenia, na jakie nie ma leków a pacjenci zapadający na takie schorzenie skazani są na pewną śmierć, jaka nadchodzi prędzej czy później. W zależności od tego, na jaką chorobę zapada konkretna osoba podejmuje się decyzję o należytej metodzie leczenia – szczególnie, gdy kłopot to glejak. Decyzja taka przyjmowana jest bezsprzecznie przez lekarza. Znaczące jest to, aby leczenie pacjenta było efektywne. A to kłopotliwe nie zawsze tak jest. Zdarzają się rozmaite przypadki. To smutne w pewnych momentach bywa i tak, iż pacjent umiera, bo metoda leczenia, na jaką się zdecydowano była nieskuteczna. Wizyta u lekarza niezwykle często jest dosyć stresująca. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest ona nieodzowna, że w przeciwstawnym razie niemożliwe będzie postawienie diagnozy i tym samym rozpoczęcie leczenia.

Mimo to mamy pewne obawy, czujemy strach, stresujemy się. Niekiedy takie obawy wywołane są naszym stanem zdrowia a poniekąd strachem przed tym, że coś jest nie w porządku, że chorujemy na trudną do wyleczenia chorobę. Jeżeli jednak nie udamy się do lekarza, jeśli nie zdiagnozujemy co nam dolega nie wyleczymy się z naszych niedogodności. A jakkolwiek doskonale wiemy, że większość schorzeń jest uleczalnych, pod warunkiem niemniej jednak, iż są prawidłowo wcześnie wykryte, iż leczenie zostanie rozpoczęte we wstępnej fazie takiej choroby, kiedy nie jest ona jeszcze zanadto zaawansowana. Wobec tego także powinniśmy zadbać o własne zdrowie i regularnie kontrolować swój organizm u lekarza. Doktor internista już na bazie efektów badań określi, czy wszystko jest w porządku. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie. Jeżeli jednakże diagnoza będzie inna nie jesteśmy w stanie się załamywać.