Co niektórym wydaje się, że wędkarstwo jest aktywnością, jaką uprawia się sezonowo. Faktycznie najwięcej wędkarzy spotkać można w okolicach rozmaitego rodzaju zbiorników wodnych w lecie czy wiosną i jesienią. W zimie w większości wypadków oczekują oni w domach na przyjście cieplejszych dni, kiedy znowu będą mogli spakować swój bezcenny sprzęt do bagażnika oraz udać się w ulubione miejsce, żeby tam w spokoju oddać się ulubionej rozrywce. Jednak są i tacy, którzy nawet w okresie najogromniejszych mrozów nie umieją wyobrazić sobie weekendu bez wędkowania. Do tej grupy należą na pewno najwięksi amatorzy tego sportu. I to oni najchętniej decydują się na łowienie pod lodem. Ten rodzaj wędkowania jest na pewno najmniej bezpieczny.

Wobec tego polecany jest już postaciom w wędkarstwie profesjonalnym. I takim, jakie nie boją się ryzyka. BO wypada pamiętać o tym, że nawet w trakcie wielkich mrozów, kiedy tak właściwie temperatura powietrza schodzi nawet do dwudziestu stopni poniżej zera, stąpanie po zamarzniętym stawie nie jest bezpieczne. A jakkolwiek trzeba po tym lodzie przejść, aby wyrąbać przerębel, w którym będzie można później wędkować.

Naturalnie ważne jest tu też to, iż ów przerębel wypada wyrąbać niezmiernie umiejętnie – więcej o wędkowaniu na http://domwedkarza.pl/. Tak, żeby lód nie pękł w innym miejscu oraz by wędkarz był w miarę bezpieczny. Dodatkowym niebezpieczeństwem, jakie czyha na osoby łowiące pod lodem jest fakt, że istnieje tu niebezpieczeństwo przemarznięcia, wyziębienia organizmu. Skutkiem tego ludzie, którzy decydują się na ten typ wędkowania bez jakiegokolwiek ale powinni zadbać o odpowiednie, chroniące przed chłodem ubranie.

Osoby, jakie zdecydowały się spróbować swoich sił w wędkarstwie podlodowym sugerują jednakże, że było warto. Jest to przeżycie jedyne w swoim typu, a satysfakcja ze złowienia ryb jest w tym przypadku gigantyczna. W zimie w Polsce łowić wolno przede wszystkim okonie, leszcze i płocie. Żeby złapać te ryby nieodzowne jest zastosowanie stosownej przynęty, na przykład mormyszki. Popularne są także błystki podlodowe. Trzeba również pamiętać o tym, żeby podczas łowienia pod lodem wykorzystywać stosowny sprzęt.