W istotnej wycenie zamówienia zawiera się co niemiara pozycji. Każdy ruch jest znaczący i wyceniany. Przenosin muszą być, wobec tego przyzwoicie przemyślane, tym znacznie bardziej, jeżeli zachodzi potrzeba wykonania ich małym kosztem. Jakim sposobem najbardziej, najistotniejszym jest adres przeprowadzki, a gruntowniej, miejsca skąd oraz dokąd mają pozostać przewiezione przedmioty. Istotną rzeczą jest także, które piętro mieści się w obu lokalizacjach oraz czy, jeżeli jest wysoko, w pionie mieści się winda, która zdecydowanie upraszcza przeprowadzki. Firma przeprowadzki firm Wrocław, w własnej wycenie, rozpatruje także, czy jest bezpośredni podjazd do obu miejsc zastosowania i czy z tego względu, droga przenoszenia rzeczy, nie zostanie wydłużona.

Jeżeli w klatce znajdują się strome schody, też brane jest to pod szczególną uwagę w kwestii wyceny zlecenia. Rozpatrywane jest także, czy w przedmiotach powierzonych do przenoszenia, znajdują się rzeczy, jakie nie zmieszczą się do windy, a także przedmioty niezwykle znaczące, takie jak pianino, czy też ze szczególnym zabezpieczeniem, AGD bądź RTV. Zmiana miejsca zamieszkania nie jest jedynym typem przeprowadzki. Jest ona zdecydowanie łatwiejsza do wykonania, niż, na przykład, przeprowadzki biur. W tym wypadku należy być jeszcze znacznie bardziej skrupulatnym oraz szczegółowo zaplanować każdy szczegół przeprowadzki. W położeniach pracy znajduje się co niemiara szczegółowych, znaczących przedmiotów i dokumentacji, jakie łatwo są w stanie się zapodziać, kiedy są narażone na przenosiny.

Wskutek tego, potrzebny jest rzeczowy plan działania. Przyzwoicie jest zbadać nową siedzibę biura, by spowodować wszystkie pomiary, drzwi i innych przestrzeni, by mieć pojęcie, czy przenoszenie mebli nie będzie wymagało pobocznych osób. Warto porządnie wcześnie zagospodarować nową przestrzeń, żeby z góry było wiadomo, gdzie, które przedmioty mają trafić. Pozwoli to na zaoszczędzenie kolosalnej ilości czasu. Jeśli pracowników jest paru, najprawidłowiej jest wyznaczyć jedną, praktyczną osobę, obowiązkową za pakowanie rzeczy. Zezwoli to na zgłaszanie roszczeń jedynie do jednej osoby.