Kosiarki akumulatorowe są bardzo ciekawym rodzajem. Ich zastosowanie jest oczywiście podobne do pozostałych. Różnią się jednak budową i odnajdą się w nieco innych okolicznościach. Są doskonałym wyborem dla małych i średnich ogrodów. Sprawdzą się również w tych większych. Jednak w ich przypadku zaleca się zakup drugiego akumulatora na wymianę. Dzięki temu praca kosiarek będzie płynna i nierozciągnięta mocno w czasie. Sprawdzą się w miejscach, które nie mają dostępu do prądu. Jest tak, ponieważ nie pracują na kablu. Praca kosiarek akumulatorowych to również rozwiązanie ekologiczne. Nie pracują przy użyciu paliwa, a więc nie wydzielają się spaliny.

Ile czasu chcesz przeznaczyć na koszenie trawy?

Zależnie od wielkości trawnika zaleca się wybór większego lub mniejszego urządzenia. Warto wiedzieć, że szerokość koszenia jest bardzo ważnym kryterium. Ma ona bezpośredni wpływ na czas koszenia. Im większa szerokość koszenia, tym krócej będziemy kosić nasz trawnik. Ma to również związek z wielkością kosiarki. Im większa szerokość koszenia, tym większe urządzenie.

Jakie są kosiarki akumulatorowe?

Kosiarki z akumulatorem to urządzenia wydajne i praktyczne. Warto rozważyć ich zakup. Do głównych zalet tego rodzaju urządzeń zaliczymy:

  • Mocny i wydajny akumulator

  • Często akumulator pasuje do innych urządzeń w ramach jednej serii

  • Bezpieczeństwo użytkowania

  • Łatwe uruchamianie i eksploatacja

  • Ekologiczne rozwiązanie

  • Wytrzymała budowa

  • Łatwe w przechowywaniu i serwisowaniu

Konserwacja i serwisowanie

Kosiarka akumulatorowa do trawy wymaga konserwacji i serwisu jak każde inne urządzenie. Należy to robić regularnie. Nie ma jednak konieczności, by było to częściej niż pozostałe rodzaje. Podstawowym elementem wymagającym kontrolowania jest akumulator w kosiarce. Nie wymaga on konserwacji. Warto jednak zwrócić uwagę na czas jego użytkowania. Standardowy czas pracy akumulatora do kosiarki to około 3-4 lata. Jego żywotność zależy od tego, w jaki sposób jest użytkowany. Zależy między innymi od długości sezonu czy tego, jak długo i jak często pracuje.

Pamiętaj, że serwisowanie kosiarki wydłuża jej żywotność. Każdy sprzęt potrzebuje regularnego serwisu, żeby działać długo i sprawnie. Warto pamiętać, że można skorzystać z profesjonalnej usługi serwisowania.